Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

„Z wysokości spogląda Pan. Krzyże i kapliczki nadnarwiańskiej gminy Choroszcz” – wernisaż wystawy oraz promocja albumu

2013-10-18

Gazeta w Choroszczy

Przemierzając drogi i bezdroża gminy Choroszcz, można się natknąć na wiele krzyży i malutkich kapliczek. Niektóre są całkiem nowe lub odrestaurowane, inne pamiętają wojny i młode lata naszych pradziadków. Każde z ni...

plakat krzyże i kapliczki

Przemierzając drogi i bezdroża gminy Choroszcz, można się natknąć na wiele krzyży i malutkich kapliczek. Niektóre są całkiem nowe lub odrestaurowane, inne pamiętają wojny i młode lata naszych pradziadków. Każde z nich ma swój niepowtarzalny klimat charakter i historię. Pod każdym krzyżem czy kapliczką ktoś się czasem modli, rozmyśla. Dzięki panu Mariuszowi Piotrowskiemu możemy przyjrzeć się ich różnorodności budowie, poczuć ich moc i niepowtarzalny charakter.

Dzięki Urzędowi Miasta Choroszcz, Miejsko-Gminnemu Centrum Kultury w Choroszczy oraz prywatnemu mecenatowi Pana Leszka Rajczuka, część prac Mariusza Piotrowskiego  udało się zmieścić w przepięknym albumie, który  Państwu zaprezentujemy. Album zredagowała Pani Anna Grabowska, historyk sztuki. To jednak nie wszystko, gdyż w ramach promocji tegoż albumu zapraszamy wszystkich na wernisaż wystawy zdjęć Pana Mariusza Piotrowskiego. Eksponowane będą zdjęcia, które nie weszły do publikacji, a prezentują kontemplacyjną stronę nadnarwiańskiej duszy.

Miejsko – Gminne Centrum Kultury w Choroszczy oraz Urząd Miasta Choroszcz ma zaszczyt zaprosić na wernisaż wystawy zdjęć Mariusza Piotrowskiego oraz promocję unikatowego albumu.

Wernisaż odbędzie się 27 października o godzinie 16.30 w galerii Miejsko – Gminnego Centrum Kultury w Choroszczy. Zapraszamy!

M-GCK