Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Zmiany na Stadionie Miejskim w Choroszczy

2017-05-18

Gazeta w Choroszczy

Zwycięski projekt budżetu obywatelskiego miasta Choroszcz na 2016 rok, obejmujący wymianę infrastruktury Stadionu Miejskiego w Choroszczy właśnie doczekał się realizacji. Na murawie została zainstalowana nowa 200-miejscowa trybuna.

Nowe kszesełka ustawione zostały po przeciwległej stronie niż dotychczas (od strony "Orlika"), co pozwoli kibicom na bardziej komfortowe oglądanie piłkarskich zmagań na choroskim stadionie: różnce robią nie tylko same krzesełka, ale też i ich umiejscowienie – teraz słońce w popołudniowych godzinach (kiedy najczęściej rozgrywane są mecze) nie będzie już przeszkadzało!

Wymienione zostały także wiaty dla zawodników rezerwowych, które teraz pomieszczą po 13 piłkarzy obu drużyn.

 

Infrastruktura sportowa powiekszyła się dodatkowo: na pobliskim „Orliku” pojawiły się ławki z krzesełkami, które posłużą temu, by w lepszych warunkach korzystać z obiektu. Dotychczasowe - stare „ławkowe” trybuny nie pójdą jednak na złom, ale zostaną zainstalowane na innych gminnych boiskach, aby jeszcze posłużyć zarówno gminnym sportowcom, jaki i kibicom.

 

Jak dowiedzieliśmy się od Burmistrza Choroszczy Roberta Wardzińskiego, to nie jest koniec zmian na terenach Stadionu Miejskiego w Choroszczy: realizacja budżetu obywatelskiego dała impuls do dalszych zmian i jeszcze w tym roku będą prowadzone prace, a ich efekty będzie można zobaczyć w najbliższym półroczu.

 

[See image gallery at gazeta.choroszcz.pl]