Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Choroszcz biegła w 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

2017-11-14

Gazeta w Choroszczy

Bardzo jesienna aura nie przeszkodziła 137 zawodnikom i zawodniczkom (w tym 28 w kategoriach dziecięcych) w pokonaniu trasy Choroszczańskiego III Biegu Niepodległości, który się odbył w sobotę 12 listopada.

tart i meta były umiejscowione przy „Kominowym Bajorze”, a trasa biegu głównego biegła ulicami: J.K. Branickiego, Ogrodową, Dominikańską i Piaskową. Dzieci i młodzież przemierzały dystanse, odpowiednio: 500 i 100 m na ul. J.K. Branickiego.

 

Na starcie biegu głównego było 17 osób z naszej gminy, wielu zawodników z województwa podlaskiego, a także z Białorusi. Było wielu zawodników startujących dzień wcześniej w Białostockim Biegu Niepodległości.

 

DSC_0098

 

Choroszczański Bieg Niepodległości rozpoczął Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Najpierw dzieci rywalizowały w biegach na 500 i 1000 m, a następnie, delikatnie po 12.00 - zawodniczki i zawodnicy ruszyli na trasę biegu głównego, liczącą 8,5 km. Wskutek wcześniejszych opadów deszczu część trasy, prowadząca drogami nieutwardzonymi, sprawiała zawodnikom troszkę problemów, ale, na szczęście, obeszło się bez jakichkolwiek kontuzji.

 

Fotogaleria z biegu znajduje się na facebooku M-GCKiS


Każdy zawodnik i zawodniczka, tuż po przekroczeniu mety, otrzymali pamiątkowy medal ufundowany przez Burmistrza Choroszczy.

 

Przed rokiem w obu kategoriach zwyciężali biegacze z Białorusi, w tym roku było już inaczej. Wśród Pań najlepsza była Paulina Kopciewska, przed Anną Wojtulewicz i Sylwią Ciołko, a wśród Panów: Bogusław Andrzejuk, przed Aliaksejem Czemodanowem i Siarhejem Vasiukovichem. Wyróżniono także najlepszych biegaczy mieszkających w naszej gminie: wśród Pań pierwsza była Katarzyna Łotowska, przed Moniką Wierciszewską i Kingą Siemieniuk, a wśród Panów: Yury Krupitsa, przed Waldemarem Gogolem i Marcinem Krajewskim. W biegu na 500 metrów zwyciężyli: Jakub Łukaszewicz i Zuzanna Puciłowska, a w biegu na 1000 m - Jakub Wasilewski i Wiktoria Siemieniuk.

 

CSDSC_0170 (6)

W ceremonii wręczenia statuetek i nagród wzięli udział Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński i Dyrektor M-GCKiS Przemysław Waczyński.

 

Dziękujemy w tym miejscu sponsorom Biegu Niepodległości: w szczególności Burmistrzowi Choroszczy, który nie dosyć, że objął imprezę honorowym patronatem, był z nami obecny przez cały bieg, to ufundował także pamiątkowe medale dla wszystkich zawodników, a także nagrody dla najlepszych „czwórek” w każdych kategoriach i upominki dla wszystkich startujących w biegu dzieci. Wsparli nas ponadto: Marek Borowski – właściciel firm Opmar i Milatrans, a także Podlaskie Zrzeszenie LZS w Białymstoku, Bank Spółdzielczy w Białymstoku Oddział w Choroszczy i klub PowerSquash Białystok.

 

Gorące podziękowania należą się także kuchni Szpitala w Choroszczy za przygotowanie pysznej gorącej grochówki, którą po sportowym wysiłku mogli się posilić wszyscy biegacze. Bieg nie mógłby się odbyć także bez wsparcia Strażaków z OSP w Choroszczy, choroszczańskich harcerzy, a także Policjantów z Komendy Miejskiej w Białymstoku. Nieodzowne było ponadto wsparcie pracowników M-GCKiS, a także Urzędu Miejskiego. Podczas biegu był także obecny dwukrotny mistrz świata w paralotniarstwie Tomasz Kudaszewicz, który opowiadał o swojej pasji i zaprezentował sprzęt potrzebny do paralotniowej pasji. Jeszcze raz dziękujemy Wszystkim zaangażowanym w organizację naszego biegu. Mamy nadzieję, że wszyscy zawodnicy wrócili do domów zadowoleni!

 

loga na numery startowe


Podsumowanie poszczególnych kategorii:


BIEG GŁÓWNY:

Kobiety (open):
1. Paulina Kopciewska – Białystok
2. Anna Wojtulewicz – Białystok
3. Sylwia Ciołko – Kozińce

4. Dorota Siemieniuk – Białystok


CSDSC_0170 (22)

 

Kopiety (Gmina Choroszcz):

 
1. Katarzyna Łotowska – Dzikie
2. Monika Wierciszewska – Choroszcz
3. Kinga Siemieniuk – Barszczewo
4. Małgorzata Hubbell – Choroszcz

 

CSDSC_0170 (27)

 

Mężczyźni (open):
1. Bogusław Andrzejuk – Białystok
2. Aliaksei Czemodanow – Grodno
3. Siarhej Vasiukovich – Mińsk
4. Krystian Kalinowski – Białystok

 

CSDSC_0170 (25)

 

Mężczyźni (Gmina Choroszcz):
1. Yury Krupitsa – Choroszcz
2. Waldemar Gogol – Oliszki
3. Marcin Krajewski – Choroszcz
4. Piotr Kozioł – Porosły

 

CSDSC_0170 (30)

 

====

 

BIEGI DZIECIĘCE:


500 m - dziewczynki:
1. Zuzanna Puciłowska
2. Maria Puciłowska
3. Hanna Misijuk

 

500 m - chłopcy:
1. Jakub Łukaszewicz
2. Mateusz Sidorowicz

3. Borys Rudź

DSC_0164

 

1000 m - dziewczynki:
1. Wiktoria Siemieniuk
2. Zuzanna Borucińska

 

1000 m - chłopcy:
1. Jakub Wasilewski
2. Karol Filipowicz
3. Antoni Sokół

 

DSC_0190


Fotogaleria z biegu znajduje się na facebooku M-GCKiS