Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

„5 kęsów do zdrowia”, czyli Zerówki na tropie skarbu

2017-11-14

Gazeta w Choroszczy

Dzień Zdrowego Śniadania w Szkole Podstawowej w Choroszczy staje się już tradycją. Chcemy odżywiać się zdrowo i żyć aktywnie, dlatego 8 listopada zjedliśmy wspólne śniadanie, włączając się tym samym w ogólnopolskie działania, propagujące ideę zdrowego stylu życia pod hasłem „Śniadanie daje moc”.

Dzięki pełnowartościowemu śniadaniu dzieci efektywniej przyswajają wiedzę, chętniej i szybciej zdobywają nowe umiejętności. Rozsądny wybór tego, co jemy, dobór składników odżywczych, tj. pełnoziarniste pieczywo, płatki owsiane, nabiał, owoce i warzywa, bezpośrednio wpływają na nasze codzienne funkcjonowanie, na stan ciała i ducha.

 

W tym roku uczniowie zerówek wzięli udział w niecodziennej wyprawie po skarb – zdrowie. Aby ukończyć misję, musieli wykonać „5 kęsów do zdrowia”:


I KĘS – PIRAMIDA ZDROWIA
II KĘS – OWOCOWA MODA
III KĘS – SZASZŁYKI
IV KĘS – SOKI
V KĘS – KANAPKI

 

Misja „5 kęsów do zdrowia” zakończyła się sukcesem, na dowód czego uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Uwieńczeniem pracowitego poranka była wspólna uczta, która minęła w radosnym nastroju i naładowała wszystkich pozytywną, zdrową energią na cały dzień!

Anna Krzywicka, Małgorzata Cieśluk

[See image gallery at gazeta.choroszcz.pl]