Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Finał akcji TO NASZ JĘZYK – nagrodą za filmy uczniów!

2017-11-14

Gazeta w Choroszczy

W Szkole Podstawowej w Choroszczy w dniach 8-9 listopada odbyły się warsztaty dla uczniów i nauczycieli oraz spotkania otwarte dla młodzieży i dorosłych dotyczące zagadnień językowych. Wydarzenie było nagrodą za zajęcie przez uczniów Gimnazjum Publicznego w Choroszczy III miejsca w konkursie P jak polski, który został ogłoszony w ramach projektu To nasz język, realizowanego przez FUNDACJĘ P.PRO.PL.

Zajęcia prowadzili językoznawcy różnych specjalności: wykładowcy Uniwersytetu Warszawskiego oraz znani dziennikarze. Spotkania dotyczyły różnorodnych tematów z kręgu naszego języka, między innymi: dziejów znaczeń słów i frazeologizmów, emisji głosu, warsztatu pisarskiego oraz autoprezentacji. Ten ostatni cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Prowadzący, pan Patryk Kuniszewicz, podbił serca gimnazjalistów. Podczas zajęć były dwa wejścia na żywo na antenę Polskiego Radia, co budziło niemałe emocje.

 

Ciekawym wydarzeniem, w którym uczestniczyli mieszkańcy Choroszczy, było spotkanie autorskie z panią Katarzyną Drogą – redaktorką, dziennikarką i pisarką. Z ogromną pasją opowiadała o tym, jak opisuje piękno swojej małej ojczyzny – Podlasia. Zachęcała słuchaczy do utrwalania dziejów swoich rodzin. Z warszatów i spotkań skorzystało wielu uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Jesteśmy pewni, że wiedzę, jaką otrzymaliśmy o naszym języku ojczystym, będziemy pielęgnować i rozwijać.

 

Jeszcze raz gratulujemy uczniom zwycięskich prac: Klaudii Okurowskiej, Natalii Adamskiej, Weronice Sosnowskiej, Szymonowi Płockiemu, Bartoszowi Masłowskiemu, Agacie Rusek, Natalii Zgiet. Lauratom życzymy dalszych sukcesów!!!

Joanna Gaweł

[See image gallery at gazeta.choroszcz.pl]