Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Choroszczańskie Dyktando 2017 – wyniki i wręczenie nagród!

2017-11-14

Gazeta w Choroszczy

We wtorek 7 listopada 2017 śmiałkowie zmierzyli się z tekstem siódmego Choroszczańskiego Dyktanda – jednej z dorocznych imprez Miejsko-Gminnego Centrum kultury i Sportu w Choroszczy.

W gronie najmłodszych uczestników wyniki były bardzo wyrównane, dlatego na pierwszym miejscu zagościła trójka dzielnych młodych miłośników polszczyzny – Zuzia Chańko, Aleksandra Krysztopik i Emilia Biegańska. W gronie młodzieży i dzieci pow. 10 r. ż. pierwsze miejsce zajęła Angelika Poskrobko, II – Łukasz Bok, a miejsce III – Mateusz Gogol, Rozalia Postlep i Agata Roszkowska. Wśród dorosłych I miejsce zdobyła Urszula Gogol, II – Anna Sidorowicz, a III – Dorota Sidorowicz.

 

Choroszczańskie Dyktando 2017

Czy to undergrandowe jazz jambore, recital łyżworolkarza śpiewającego reggae, wieczór iberoamerykańskiego kickboxingu, czy triennale popartu / pop-artu ze skumbrią na T-shirtach? Nieważne, wszak pół-Sycylijczyk bajroniczny behapowiec a zarazem chilloutowy hobbista clubbingu odhacza te fajfy pełne cappuccino i cheeseburgerów z kamamberem / camembertem, o których milczy przewodnik Larousse’a, wraz z fanką muzyki funki  ubraną w elki zdobne hardrockowym płowożółtym łańcuchem z kłódek i erkaemów.

Tuż-tuż po come backu na bieżnię Mazura lubiącego tańczyć mazury a prywatnie majstra-klepki, wystartował on chcąc nie chcąc w triatlonie/triathlonie. Znużony na czczo dżdżem zheblował w stylu biedermeier szezlong i rad nierad ponaddwuipółletnie chyże chow-chow hodował, dar pseudowikingów rzępolących chybcikiem w As-dur do dubbingowanego krótkometrażowca o tytule „PESEL”.

Ważki ulatywały nad świerzop via żeń-szeń. Rój pszczół sponad strzech płynął niby crawlem / kraulem na ruń rzeżuchy. Świeżo opierzone gżegżółki, jaskółki, jerzyki i pójdźki wyśpiewywały superrozczochrańcowi yorkshire terierowi quasi-radiowy aranż variétés na wróżbę zwyżki marży w snack-barze w półciężarówce.

 


 

Uroczystość wręczenia nagród  mistrzyniom i mistrzom ortografii biorącym udział w VII Choroszczańskim Dyktandzie odbyła się we wtorek 14 listopada. Wydarzenie miało miejsce w gościnnych murach gmachu Centrum Kultury i Sportu w sali Miejskiej Biblioteki Publicznej, w której powitała wszystkich serdecznie w imieniu Dyrektora Centrum Elżbieta Wróblewska kierownik biblioteki.


Zwycięzcy konkursu ortograficznego zostali uhonorowani nie tylko gromkimi brawami i wzruszeniem najbliższych, lecz otrzymali również dyplomy, książki, płyty kolęd Chóru Kameralnego oraz medale z gryfem nawiązującym do herbu Jana Klemensa Branickiego. Upominki dla zwycięskiego grona ufundowało Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy – organizator konkursu.

 

20171114_170201 (800x445)

 

20171114_160005 (800x480)

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w licznych imprezach i konkurach Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy samorządowej instytucji kultury gminy Choroszcz.

WJC/M-GCKiS
fot. KG, Lucyna Jutkiewicz/M-GCKiS