Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

„Staże w instytucjach kultury” – zapraszamy do Centrum Kultury w Choroszczy!

2018-02-10

Gazeta w Choroszczy

Jeśli chcesz spróbować swoich sił jako animator kultury – zapraszamy do Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Właśnie rusza wiosenny nabór w programie Narodowego Centrum Kultury „Staże w instytucjach kultury”. Jest to szansa na zdobycie doświadczenia zawodowego w samorządowej instytucji kultury pod patronatem Narodowego Centrum Kultury. Zapraszamy!

 

Zapraszamy na staż studentów III roku studiów licencjackich oraz I i II roku studiów magisterskich oraz absolwentów pedagogiki do 30. roku życia (szczególnie specjalizacji animacja kultury, kulturoznawstwo, historia, filologia, socjologia) oraz wszystkich pasjonatów chcących związać swój los zawodowy z kulturą. Staż będzie trwał od 26 lutego do 30 czerwca 2018 roku. W jego trakcie stażyści będą odpowiedzialni za przygotowanie i przeprowadzanie wydarzeń kulturalnych (m. in. Podlaskiego Festiwalu Fantastyki Chorcon, świąt majowych i Dni Choroszczy), diagnozowanie potrzeb i potencjałów kulturotwórczych społeczności lokalnej, promowanie wydarzeń kulturalnych, tworzenie relacji i fotorelacji wydarzeń kulturalnych. Zajmą się też tworzeniem prostych grafik. Staż jest bezpłatny, a po jego ukończeniu stażysta może pochwalić się zaświadczeniem od Narodowego Centrum Kultury.

 

Od 2016 roku w programie „Staże dla kultury” w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy wzięło udział ośmiu stażystów. Mieli oni szansę na poznanie pracy instytucji kultury od wewnątrz oraz zaznajomienie się z tajnikami zawodu animatora kultury. Staż to szansa na rozwój zainteresowań oraz duży krok w karierze zawodowej – niektórzy z naszych stażystów już postawili kolejne i dziś możemy zobaczyć Martę Sadowską w spektaklu „Towarzyszki”, czy spotkać na Zamku w Tykocinie Ewelinę Dzieszutę, która wraz z Renatą Dziemiańczyk zostały zaproszone przez Narodowe Centrum Kultury na szkolenie dla najlepszych stażystów z Polski w Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach w październiku 2017 roku.

 

Staż w M-GCKiS będzie trwał od 26 lutego do 30 czerwca. Za staż stażyści nie otrzymują honorarium.

 

Aby zgłosić się na staż, prosimy o wypełnienie Formularza zgłoszeniowego.

 

Szczegóły znajdą Państwo na stronie internetowej Kadra Kultury. Zapraszamy!