Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Projekt „Z sąsiedzką wizytą. Mój przewodnik po Podlasiu” w SP w Kruszewie

2018-10-06

Gazeta w Choroszczy

W ubiegłym roku szkolnym uczniowie klasy II i III Szkoły Podstawowej w Kruszewie rozpoczęli realizację projektu „Z sąsiedzką wizytą. Mój przewodnik po Podlasiu” opracowanego przez zespół podlaskich animatorów i nauczycieli.

Projekt zakładał zapoznanie dzieci z częścią dziedzictwa historycznego i przyrodniczego Podlasia. Uczniowie uczestniczyli w wycieczkach do Tykocina, gdzie zwiedzali obiekty i uczestniczyli w lekcji żywej historii realizowanej na Zamku. Z kolei w czasie pobytu w białostockiej Galerii Arsenał tworzyli obrazy, poznając zagadnienia faktury oraz uczestniczyli w interaktywnych zajęciach na terenie ogrodu Branickich.

 

Wyjątkowym wydarzeniem dla uczniów było zaproszenie dzieci z Białegostoku i Tykocina, aby zaprezentować im walory przyrodnicze Kruszewa. Dużą pomocą i zaangażowaniem wykazał się pan Grzegorz Krysiewicz, pomysłodawca i twórca wieży widokowej. To z tego miejsca wszyscy goście mogli podziwiać malowniczy krajobraz naszej najbliższej okolicy. Wizyta w gospodarstwie rolniczym Państwa Agaty i Tomasza Krysiewiczów pozostawiła niezapomniany smak kruszewskich ogórków, o których jeszcze długo rozmawiały dzieci z białostockiej szkoły.

 

Elementem spajającym wszystkie działania było tworzenie przez uczniów własnych przewodników w oparciu o karty pracy wykonane przez artystę, plastyka specjalnie na potrzeby projektu.

 

W tym roku szkolnym odbyło się uroczyste podsumowanie działań w ramach projektu „Z sąsiedzką wizytą. Mój przewodnik po Podlasiu”. Rodzice, nauczyciele i uczniowie mogli obejrzeć wystawę przewodników oraz podzielić się swoimi wrażeniami w czasie audycji w Radiu Białystok.

Urszula Kulesza
Nauczyciel SP w Kruszewie

[See image gallery at gazeta.choroszcz.pl]

fot. Justyna Jarocka