Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Wybory samorządowe: kandydaci na Burmistrza i Radnych

2018-10-09

Gazeta w Choroszczy

W niedzielę 21 października odbędą się wybory samorządowe. Poniżej przedstawiamy kandydatów na Burmistrza Choroszczy i Radnych Rady Miejskiej w Choroszczy.

Kandydatów na urząd Burmistrza mamy trzech: o reelekcję ubiega się Robert Wardziński, a pozostałymi kandydatami są Wioletta Kowieska i Marek Tywończuk.

 

Jeśli chodzi o kandydatów na Radnych Rady Miejskiej w Choroszczy, o ponowny wybór ubiega się 13 dotychczasowych radnych sprawujących funkcję w latach 2014-2018. 

 

We wszystkich 15 okręgach wyborczych kandydatów ma KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA, KW Prawo i Sprawiedliowść zgłosiło 14 kandydatów, KWW Marek Tywończuk CHOROSZCZ W DZIAŁANIU - ośmiu, a KWW CHOROSZCZ NA TAK ma dwóch kandydatów. Największy wybór będą mieli mieszkańcy okręgu nr 13, gdzie kandydują 4 osoby, w okręgach: 3, 6, 8, 9, 3, 14, 15 jest po 3 kandydatów, a w pozostałych okręgach będzie wybór spośród dwóch osób.

 

Zachęcamy do zapoznania się z kandydatami i do wzięcia udziału w wyborach! 

 

Kandydaci na Burmistrza Choroszczy:

L.p. Imię i nazwisko Komitet
1. Wioletta KOWIESKA KWW Prawo i Sprawiedliwość
2. Marek TYWOŃCZUK KWW Marek Tywończuk CHOROSZCZ W DZIAŁANIU
3. Robert WARDZIŃSKI KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA

 

Kandydaci na Radnych Rady Miejskiej w Choroszczy:

 

Okręg wyborczy Nr 1


Część miasta Choroszcz, ulice: Aleja Niepodległości, Armii Krajowej, Batalionów Chłopskich, M. Markowskiego, Legionowa, M. Sarosieka, Narwiańska, Pałacowa, Rybacka, Spławikowa, Tykocińska, Wędkarska, Wodociągowa, Wojska Polskiego, Żółtkowska


L.p. Imię i nazwisko Komitet
1. Marcin POPŁAWSKI KW Prawo i Sprawiedliwość
2. Jacek DĄBROWSKI KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA

 

Okręg wyborczy Nr 2


Część miasta Choroszcz, ulice: Bobrowa, Bociania, Dominikańska, Branickiego, Kolonia Gaj, Kościukowska, Kruszewska, Lisia, Ogrodowa, Piastkowa, plac A. Ostrowskiego, Rynek 11 Listopada, Sarnia, M. Paca, Szkolna, Szyszkowizna, Torfowa, Wiatrakowa, Zaczerlańska, Zamkowa, Zastawie I, II, III, Zielona, Żwirowa


L.p. Imię i nazwisko Komitet
1. Piotr WACZYŃSKI KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA
2. Maciej KONOCHOWICZ KWW Marek Tywończuk CHOROSZCZ W DZIAŁANIU

 

Okręg wyborczy Nr 3


Część miasta Choroszcz, ulice: H. Sienkiewicza, Plac Z. Brodowicza, Słoneczna, Szpitalna, 3 Maja (do numeru 19 i 8)


L.p. Imię i nazwisko Komitet
1. Robert RAMOTOWSKI KWW Prawo i Sprawiedliwość
2. Adam KAMIEŃSKI KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA
3. Marek TYWOŃCZUK KWW Marek Tywończuk CHOROSZCZ W DZIAŁANIU

 

Okręg wyborczy Nr 4

Część miasta Choroszcz, ulice: J. Słowackiego, Powstania Styczniowego bloki: 4a, 6, 6a, 6b, 6c, 8


L.p. Imię i nazwisko Komitet
1. Jacek Kajetan ROMANOWSKI KW Prawo i Sprawiedliwość
2. Grzegorz GERELUK KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA

 

Okręg wyborczy Nr 5


Część miasta Choroszcz, ulice: Powstania Styczniowego 3-23 (nieparzyste), 20B, 26 i 26B oraz bloki Nr 8a, 8b, 14, 16, 18, 20, 20a, 22, 24


L.p. Imię i nazwisko Komitet
1. Iwona Ewa ADAMSKA KW Prawo i Sprawiedliwość
2. Jan CZARNIECKI KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA

 

Okręg wyborczy Nr 6


Część miasta Choroszcz, ulice: A. Mickiewicza, Akacjowa, A. Chodkiewicza, Białostocka, Brzozowa, Chabrowa, Chmielna, Dzika, F. Karpińskiego, Pieściuka, I. Paderweskiego, J. I. Kraszewskiego,  J. Kalinowskiego, J. Piłsudskiego, kard. S. Wyszyńskiego, Klonowa, Konwaliowa, K.K. Baczyńskiego, Lipowa, Leśna, Łąkowa, Podleśna, R. Traugutta, Rumiankowa, Różana, Sosnowa, Sportowa, S. Żeromskiego, Świerkowa, T. Kościuszki, Warszawska, Wł. Raginisa, 3-go Maja (od numeru 21 i 10)


L.p. Imię i nazwisko Komitet
1. Grzegorz POPKO KWW Prawo i Sprawiedliwość
2. Jacek JASIŃSKI KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA
3. Katarzyna PISZCZATOWSKA KWW Marek Tywończuk CHOROSZCZ W DZIAŁANIU

 

Okręg wyborczy Nr 7


Część gminy Choroszcz, miejscowości: Babino, Złotoria


L.p. Imię i nazwisko Komitet
1. Iwona BYSTROWSKA KWW Prawo i Sprawiedliwość
2. Ireneusz JABŁOŃSKI KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA

 

Okręg wyborczy Nr 8


Część gminy Choroszcz, miejscowości: Dzikie, Dzikie-Kolonia, Żółtki, Żółtki-Kolonia


L.p. Imię i nazwisko Komitet
1. Jarosław KOZŁOWSKI KWW Prawo i Sprawiedliwość
2. Jacek Karol JAROSZEWICZ KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA
3. Joanna Bożena CHOLEWSKA KWW Marek Tywończuk CHOROSZCZ W DZIAŁANIU

 

Okręg wyborczy Nr 9


Część gminy Choroszcz, miejscowości: Jeroniki, Łyski, Porosły-Kolonia, Porosły


L.p. Imię i nazwisko Komitet
1. Małgorzata WASIUK KWW Prawo i Sprawiedliwość
2. Barbara WALESIUK KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA
3. Edyta FILIPOWICZ KWW Marek Tywończuk CHOROSZCZ W DZIAŁANIU

 

Okręg wyborczy Nr 10


Część gminy Choroszcz, miejscowości: Krupniki, Oliszki, Sienkiewicze


L.p. Imię i nazwisko Komitet
1. Agnieszka STACHURSKA KWW Prawo i Sprawiedliwość
2. Beata Marlena JEŻERYS KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA

 

Okręg wyborczy Nr 11


Część gminy Choroszcz, miejscowość Klepacze, ulice: Cicha, Długa, Dolna, Gliniana, Górna, Graniczna, Krótka, P. Grzybowskiego, Letnia, Łagodna, Łąkowa, Mokra, Piaskowa, Pogodna, Poprzeczna, Prosta, Przejazd, Równoległa, Spokojna, Sucha, Wąska, Wiosenna, Wodociągowa od nr 38 i 41 do końca, Zagórna, Zaułek, Żwirowa


L.p. Imię i nazwisko Komitet
1. Stanisław MARECKI KWW Prawo i Sprawiedliwość
2. Paweł UŚCINOWICZ KWW CHOROSZCZ NA TAK
3. Sylwia Barbara WIŚNIEWSKA KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA

 

Okręg wyborczy Nr 12


Część gminy Choroszcz, miejscowość Turczyn, Klepacze, ulice: Akacjowa, Brzozowa, Ciepła, Czaplińska, Dębowa, Gajowa, Grabowa, Jaworowa, Jesionowa, Kasztanowa, Klonowa, Kolejowa, Myśliwska, Nadrzeczna, Niewodnicka, Olchowa, Polna, Promienna, Słoneczna, Sosnowa, Stawowa, Strzelecka, Studzienna, Świerkowa, Wierzbowa, część ulicy Wodociągowej od nr 1 do 36 i 39A


L.p. Imię i nazwisko Komitet
1. Wioletta KOWIESKA KWW Prawo i Sprawiedliwość
2. Łukasz Jan PILIS KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA

 

Okręg wyborczy Nr 13


Część gminy Choroszcz, miejscowości: Barszczewo, Czaplino, Kolonia Czaplino, Gajowniki, Kościuki, Mińce, Ogrodniki, Zaczerlany, Zaczerlany-Kolonia


L.p. Imię i nazwisko Komitet
1. Janusz JANUCIK KWW Prawo i Sprawiedliwość
2. Krzysztof KONICKI KWW CHOROSZCZ NA TAK
3. Anna Barbara APONOWICZ KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA
4. Stanisław WIĘCKOWSKI KWW Marek Tywończuk CHOROSZCZ W DZIAŁANIU

 

Okręg wyborczy Nr 14


Część gminy Choroszcz, miejscowości: Pańki, Rogowo, Rogowo-Kolonia, Rogówek, Rogowo-Majątek, Ruszczany


L.p. Imię i nazwisko Komitet
1. Teresa TYSZKIEWICZ-KOWALKO KWW Prawo i Sprawiedliwość
2. Andrzej KOŚCIUCZYK KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA
3. Kazimierz CIEŚLUK KWW Marek Tywończuk CHOROSZCZ W DZIAŁANIU

 

Okręg wyborczy Nr 15


Część gminy Choroszcz, miejscowości: Izbiszcze, Konowały, Kruszewo, Śliwno


L.p. Imię i nazwisko Komitet
1. Adam RADŁOWSKI KWW Prawo i Sprawiedliwość
2. Marian KOSAKOWSKI KWW Robert Wardziński ROZWÓJ NA LATA
3. Artur SZYMCZUK KWW Marek Tywończuk CHOROSZCZ W DZIAŁANIU