Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Tomasz Postlep obronił tytuł Mistrza Gminy w Tenisie Stołowym!

2019-02-09

Gazeta w Choroszczy

Dzisiaj stała się rzecz historyczna! Nigdy wcześniej nie udało się Mistrzowi poprzedniego roku, w kolejnych zawodach obronić tytułu – tym razem stało się inaczej! Tomasz Postlep z Czaplina, który wygrał przed rokiem, także w zawodach 9 stycznia 2019 okazał się najlepszy!

Na starcie zawodów stanęło 18 uczestników (w tym trzy Panie); łącznie na auli M-GCKiS w Choroszczy rozegrano 51 pojedynków.

 

Jak burza przez fazę grupową przeszli - z kompletem zwycięstw: Tomasz Postlep (Czaplino), Marek Krawczyk (Choroszcz) i Janusz Toczyłowski (Złotoria). Grono najlepszej „ósemki” uzupełnili ponadto: Mateusz Okruszko, Filip i Wiesław Roszkowscy, Piotr Siemieniuk i Radosław Jaroć.

 

W meczach półfinałowych mieliśmy „zeszłoroczny finał”, w którym zmierzyli się Tomasz Postlep z Markiem Krawczykiem – tym razem także górą był zawodnik z Czaplina, wygrywając 3-0. W drugim półfinale Janusz Toczyłowski 3-2 pokonał Mateusza Okruszko.

 

Zawodnicy z miejsc 3. i 4. w grupach również walczyli dalej o zajęcie poszczególnych miejsc, a równolegle trwał turniej kategorii damskiej, w której najlepsza okazała się Wiktoria Siemieniuk.

 

Dwa ostatnie mecze turnieju zakończyły się wynikami 3-0. W meczu o 3. miejsce Marek Krawczyk pokonał Mateusza Okruszko, a w finale Tomasz Postlep nie dał szans Januszowi Toczyłowskiemu.

 

Na zakończenie najlepsi otrzymali pamiątkowe statuetki i bilety wstępu na kabaret „Czwarta Fala” ufundowane przez M-GCKiS; dodatkowo każdy uczestnik otrzymał upominki od Burmistrza. Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy najlepszym! 

 

Najlepsza „dwunastka” turnieju 2019: 1. Tomasz Postlep, 2. Janusz Toczyłowski, 3. Marek Krawczyk, 4. Mateusz Okruszko, 5. Filip Roszkowski, 6. Wiesław Roszkowski, 7. Radosław Jaroć, 8. Piotr Siemieniuk, 9. Mateusz Garbowski, 10. Jacek Dąbrowski, 11. Wojciech Jastrzębski, 12. Jakub Szumkowski

 

[See image gallery at gazeta.choroszcz.pl]

 

Najlepsze „dwunastki” podczas poprzednich Mistrzostw:

 

2018: 1. Tomasz Postlep, 2. Marek Krawczyk, 3. Zbigniew Dziejma, 4. Krzysztof Miastkowski, 5. Tomasz Kociakowski, 6. Filip Postlep, 7. Rafał Lenczewski, 8. Mateusz Zagórski, 9-12. Marcin Turowski, Przemysław Lemiech, Dominik Dyśko, Krzysztof Gryg

 

2017: 1. Krzysztof Miastkowski, 2. Zbigniew Dziejma, 3. Mateusz Zagórski, 4. Przemysław Lemiech. 5-6. Filip Roszkowski, Tomasz Kociakowski, 7-8. Rafał Lenczewski, Krzysztof Mogielnicki, 9-12  Adam Wiszowaty, Jakub Kociakowski, Rafał Olsiewicz, Karol Supranowicz

 

2016: 1. Artur Liberacki, 2. Tomasz Kociakowski, 3. Rafał Lenczewski, 4. Grzegorz Adamski, 5. Mateusz Zagórski, 6. Marcin Lubowicki, 7. Grzegorz Dziejma, 8. Damian Jaworowski, 9-12: Filip Zatorski, Alan Worobiej, Piotr Markowski, Rafał Olsiewicz

 

2015: 1. Zbigniew Dziejma, 2. Piotr Markowski, 3. Grzegorz Łukasiewicz i Tomasz Kociakowski, 5. Mateusz Zagórski, 6. Patryk Kisielew, 7. Rafał Lenczewski, 8. Damian Garbowski, 9-12: Dawid Żmójdzin, Jacek Dąbrowski, Wiesław Roszkowski, Jakub Kociakowski.

 


 

Kilka godzin wcześniej przeprowadzono Młodzieżowe Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym – szczegóły tutaj