Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

„Największy Dar” czyli film o wybaczaniu

2019-03-18

Gazeta w Choroszczy

16 marca odbył się pokaz filmu pt. „Największy Dar” w reż. Juana Manuela Cotelo. Seans, wspólnie z Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, zorganizowała Akcja Katolicka w Choroszczy. Na początku spotkania zgromadzoną publiczność przywitał dyrektor Centrum Kultury i Sportu Przemysław Waczyński, kilka słów powiedział także Józef Waczyński. W atmosferę filmu wprowadził ksiądz Sebastian Sum. Jego krótka przemowa nawiązywała do treści dzieła, ale także unaoczniła uniwersalne wartości chrześcijańskie.

 Sam film jest fabularyzowanym dokumentem produkcji hiszpańsko-polskiej. Swoją premierę miał 8 marca br.

 

Najnowszy film Juana Manuela Cotelo, któremu sławę przyniosła kultowa już „Ziemia Maryi”, zaskakuje, oczarowuje i dostarcza widzom wielu emocji. „Największy dar” to fabularyzowany dokument w konwencji… westernowej komedii (warstwa fabularna) i kina faktu (warstwa dokumentalna). Głównym bohaterem opowieści jest reżyser (w tej roli sam Cotelo), który w scenerii miasteczka rodem z Dzikiego Zachodu kręci klasyczną historię o walce dobra ze złem. Na artystę przychodzi kryzys twórczy i spada masa wątpliwości. Może zmienić zakończenie? Czy w każdej historii ludzie muszą się na końcu pozabijać? Ucieka z planu, by poszukać inspirujących i prawdziwych opowieści, które pomogłyby mu wymyślić inny finał swojego dzieła. Prawdziwe życie okazuje się bardziej zaskakujące niż wymyślone historie… Czy możliwa jest tak bezgraniczna miłość i tak bezwarunkowe przebaczenie? „Największy dar” to ogromna dawka wzruszenia, ciepłych emocji, i… duża porcja humoru. To film z gatunku tych, które naprawdę potrafią zmienić życie.


Hiszpańsko-polska produkcja powstała dzięki finansowemu wsparciu tysięcy drobnych darczyńców z obu krajów. Z pewnością film przypadł do gustu licznie zgromadzonym widzom.

 

[See image gallery at gazeta.choroszcz.pl]