Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

2019-03-18

Gazeta w Choroszczy

8 marca br. odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika biblioteki szkolnej. W uroczystości uczestniczyła pani dyrektor E. Zawistowska, p. wicedyrektor B. Gawryluk, uczniowie kl. IA, kl. IB, kl. IC i kl. ID wraz z wychowawcami. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej oraz rozbudzenie u dzieci zainteresowania książką.

Uczniowie uczestniczyli w konkursach czytelniczych i obejrzeli inscenizację pt. „W świecie bajek”, przygotowaną przez uczniów należących do koła teatralnego pod kierunkiem p. Agnieszki Tołoczko i p. Urszuli Misiewicz. Następnie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą czytać i szanować książki, po czym zostali pasowani przez panie dyrektor na czytelników biblioteki szkolnej.

 

Uczniowie, na zakończenie  uroczystości, otrzymali pamiątkowy dyplom oraz zakładki wykonane przez uczniów ze świetlicy szkolnej.

 

Marzanna Szumkowska, Magdalena Rutkowska

[See image gallery at gazeta.choroszcz.pl]