Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Rok w fotografiach – wystawa Jakuba Bobrowskiego otwarta!

2019-03-18

Gazeta w Choroszczy

14 marca w Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy odbył się wernisaż fotografii Jakuba Bobrowskiego „365. Jedno ujęcie. Codziennie. Przez rok”. Był to trzeci z kolei wernisaż realizowany w ramach projektu „Ucieczka z szuflady” realizowanego dzięki Fundacji „ORLEN – DAR SERCA” i programowi „Moje miejsce na Ziemi”.

 Jakub Bobrowski jest specjalistą w zakresie systemów informacji przestrzennej i informatykiem. Od lat zawodowo zajmuje się pozyskaniem, przetwarzaniem i analizą danych. W wolnej chwili przywraca pamięć o dawnej Choroszczy w ramach projektu/portalu „Choroszcz Miniona”, który tworzy od 2015 r. Jest autorem gier miejskich i wystaw historycznych, m.in. „Choroszczański wehikuł czasu”, „100 fotografii na 100 lat niepodległości Choroszczy”.


Podczas wernisażu Jakub zaprezentował fotografie wykonane w ramach „Projektu 365” realizowanego na platformie Tookapic. Autor przez okrągły rok wykonywał jedno ujęcie dziennie, uwieczniając niecodzienną codzienność. W jaki sposób Jakub widzi otaczający nas świat? Warto sprawdzić osobiście.


Wystawę będziemy mogli oglądać do 27 marca 2019 r. Wstęp na wernisaż i wystawę jest wolny. Zapraszamy również grupy zorganizowane, które będą mogły wziąć udział w warsztatach towarzyszących wystawie.

 

[See image gallery at gazeta.choroszcz.pl]