Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Spotkanie DKK – Inauguracja obchodów 70-lecia Biblioteki

2019-03-19

Gazeta w Choroszczy

13 marca br. w Bibliotece Publicznej w Choroszczy odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Gośćmi spotkania były Małgorzata Rokicka-Szymańska – kierownik Biblioteki Publicznej Powiatu Białostockiego oraz trener, coach, autorka książki „Bosko nieidealna. Kreuj lepsze jutro” – Jowita Trzaska. Tematem spotkania było „Kreowanie rzeczywistości – motywacją do działania”.

Rok 2019 jest dla Biblioteki Publicznej w Choroszczy rokiem szczególnym, gdyż obecnie przypada jubileusz 70-lecia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Choroszczy, której istnienie i tradycja sięgają roku 1949.

 

Spotkanie „Kreowanie rzeczywistości – motywacją do działania” było początkiem obchodów tego jubileuszu, w ciągu całego roku planujemy dużo więcej takich działań. I tak już 3 i 4 kwietnia zapraszamy na warsztaty międzypokoleniowe, 10 kwietnia zapraszamy na spotkanie z pisarzem Zenonem Krajewskim, również zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach „Ozdoba wielkanocna” oraz „Lubię czytać, również zapraszamy dzieci na poranki z czytaniem oraz zajęcia plastyczno-biblioteczne w każdy wtorek i czwartek. Przed nami również dużo innych imprez oraz akcji typu; Noc Bibliotek, Narodowe Czytanie czy Odjazdowy bibliotekarz.

 

Spotkanie przebiegło w ten sposób, że po przywitaniu gości, Pani Kierownik Biblioteki – Elżbieta Wróblewska powiedziała kilka słów o Bibliotece, o różnych formach działań promujących czytelnictwo. Z okazji jubileuszu Pani Małgorzata, jako przedstawiciel Książnicy Podlaskiej w Białymstoku, przekazała list gratulacyjny oraz przeprowadziła wśród klubowiczów krótki quiz na temat wiedzy o choroszczańskiej Bibliotece, za który osoby otrzymały nagrody książkowe.

 

Następnie głos zabrała Pani Jowita Trzaska, która opowiedziała o powstaniu swojej pierwszej książki, która jest tak naprawdę biografią autorki. Ukazuje kobietę-człowieka ze wszystkimi wadami, zaletami i lękami. Autorka przekazała kilka cennych wskazówek dotyczących podejmowania słusznych decyzji, dokonywania wyborów życiowych, wybaczania i akceptacji siebie. "Bosko nieidealna” może być każda z nas, poprzez przeczytanie tej książki możemy szybciej odnaleźć i pokochać siebie. Wysłuchane historie, pisane przez życie, wywołały żywe dyskusje wśród klubowiczów, były też pytania do autorki. Podczas spotkania można było zakupić książkę Jowity Trzaski, oczywiście z autografem autorki.

 

Zapraszamy czytelników do sięgnięcia po tę książkę, korzystając z naszej Biblioteki.

 

Spotkanie mogliśmy zorganizować dzięki współpracy oraz wsparciu Książnicy Podlaskiej im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku

 (BP)

[See image gallery at gazeta.choroszcz.pl]