Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

19 czerwca młodzież i dzieci w gminie Choroszcz podwójnie świętowały

2019-06-20

19 czerwca uczniowie szkół w Choroszczy, podobnie jak uczniowie w całej Polsce, zakończyli kolejny rok szkolny 2018/2019 i niemal od razu oddali się przyjemnościom letniej, beztroskiej zabawy podczas Pikniku Rodzinnego, przygotowanego przez Gminę Choroszcz.

Środowy poranek i przedpołudnie 19 czerwca należały do szkół i edukacji, bowiem wówczas uczniowie szkół na terenie gminy Choroszcz spotkali się ostatni raz w roku szkolnym 2018/2019, by odebrać świadectwa, podziękować nauczycielom za wspólną pracę, rodzicom za troskę, a kolegom i koleżankom – za wspólne zmagania w szkolnych ławach przez ostatnich dziesięć miesięcy.

 

Zaproszenie na szkolne uroczystości z okazji zakończenia roku szkolnego przyjął Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński, który podczas ostatnich uroczystych apeli nie tylko wysłuchał programu artystycznego przygotowanego na ten dzień, ale wspólnie z dyrekcją szkół wręczał najzdolniejszym wychowankom dyplomy, nagrody i wyróżnienia. Włodarz gminy Choroszcz, zwracając się do uczniów, nauczycieli i rodziców podkreślił, że przez ostatnie dziesięć miesięcy pracy wszyscy starali się, aby upłynęły one spokojnie, harmonijnie, a także pasjonująco i pożytecznie. Składając życzenia na najbliższe miesiące podkreślił, że wakacje „to upragniony i w pełni zasłużony wypoczynek”; winszował: „Niech okres ten obfituje w radosne i tylko szczęśliwe chwile. Niech będzie czasem fascynującego, ale także bezpiecznego eksplorowania świata – tego najbliższego, a także dalszych zakątków”.

 

I owo beztroskie eksplorowanie najbliższej okolicy ziściło się, bowiem tego samego dnia, w godzinach popołudniowych na plaży nad Kominowym Bajorem odbył się piknik rodzinny – „Przywitanie Lata”. Licznie zgromadzone rodziny z dziećmi chętnie oddawały się przygotowanym zabawom i konkursom: slalomom z przeszkodami, zabawom na refleks i orientację, wykonywaniu największych baniek mydlonych oraz wielu, wielu innym wspaniałym zadaniom. Widząc niezwykłe zaangażowanie dzieci oraz słysząc ich radosny śmiech i zadowolenie, śmiało możemy powiedzieć, że pociechy zostały w pełni „zabawione” przez animatorki z grupy, nomen omen, „Zabawieni”, które przygotowały piknikowy program. Równolegle do zabaw, przy ognisku można było upiec kiełbaskę, a na plażowym boisku oddać się zmaganiom w beach soccera. Hitem pikniku – podobnie jak w ubiegłym roku – były orzeźwiające, przepyszne lody, rozdawane przez Burmistrza Choroszczy wszystkim chętnym uczestnikom.

 

Piękną słoneczną pogodą, radosną i bezpieczną zabawą – tak zainaugurowaliśmy w Choroszczy sezon wakacyjny 2019. Życzymy, by cały upływał właśnie w taki sposób. Wróćmy z wakacji szczęśliwi i wypoczęci. Odwiedzajmy też plażę nad choroszczańskim „Kominowym Bajorem” – każdego roku ma do zaoferowania coraz więcej atrakcji.