Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Rozlicz PIT w Choroszczy Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Dyplom dla najmłodszych czytelników

2019-07-15

Gazeta w Choroszczy

Czy pierwsza wizyta w bibliotece może być początkiem wspaniałej przygody na całe życie? Wierzymy, że tak! Nawyk codziennego czytania z dzieckiem oraz regularnego odwiedzania biblioteki warto kształtować już od najwcześniejszych lat życia dziecka, dlatego zaprosiliśmy rodziców trzylatków, żeby wspólnie ze swoimi maluchami odebrali w bibliotece wyjątkowy prezent.

W przygotowanej dla nich „Wyprawce Czytelniczej” znalazły się: książka „Pierwsze wiersze dla…” (antologia wierszy wybitnych polskich poetów), poradnik „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka”, przypominający o korzyściach wynikających z czytania oraz Karta Małego Czytelnika do zbierania naklejek.

 

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzymuje naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostaje uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

 

Dla większości małych uczestników wizyt, była to pierwsza wizyta w bibliotece, podczas której dzieci zostały zapisane do biblioteki i stały się pełnoprawnymi uczestnikami życia kulturalnego.

 

Następna edycja projektu „Mała książka, wielki człowiek” rusza we wrześniu! Zapraszamy!