Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

KORONAWIRUS SARS-Cov-2 – INFORMACJE

2020-03-16

Poniżej przedstawiamy Państwu pojawiające się informacje dotyczące Koronawirusa SARS-Cov-2:

Informacje dotyczące Koronawirusa SARS-Cov-2 publikowane na portalu Ministerstwa Zdrowia

 

*

Rząd RP: kolejne kroki w walce z koronawirusem od 1 kwietnia br.

2020-03-31

Rząd RP wprowadził kolejne ograniczenia w związku z pandemią koronawirusa COVID-19. Od 1 kwietnia br. – do odwołania każda osoba do 18. roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. Oprócz tego zmieniają się zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych, zawieszeniu ulega działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży. Co jeszcze się zmienia – przedstawiamy poniżej.

*
Zakupy w dobie pandemii – pod kontrolą

2020-03-30

Zakupy są często jedyną dopuszczalną możliwością, by w dobie pandemii koronawirusa wyjść z domu. Jak się zachować, by przestrzegać higieny i zadbać o bezpieczeństwo oraz komfort swój, a także innych osób, przedstawia portal Ministerstwa Zdrowia – pacjent.gov.pl.

*
Kwarantanna domowa – zaaplikuj sobie

2020-03-31

Kwarantanna domowa – to aplikacja, która ułatwia i usprawnia przeprowadzenie obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych. To szybsza komunikacja ze służbami i lepsza opieka nad osobami objętymi kwarantanną. Została wprowadzona przez służby RP, pozwala połączyć się z policją lub innymi służbami ratowniczymi.

*
Czujesz niepewność? Boisz się? Zadzwoń!

2020-03-30

W dobie trudów dnia dzisiejszego poniżej przedstawiamy wykaz osób i instytucji, które prowadzą konsultacje telefoniczne w czasach koronawirusa. Jeśli więc czujesz niepewność czy strach – nie wahaj się: zadzwoń. 


*
Zostań w domu!

2020-03-28

Jest weekend, wiosna już z nami jest, a wspaniała pogoda kusi wyjściem na zewnątrz. My jednak apelujemy: ZOSTAŃ W DOMU i nie pozwól na rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa! 


*
Pandemia koronawirusa w Polsce – NOWE OGRANICZENIA od 25 marca

2020-03-24

Jak podaje portal gov.pl, Rząd Polski od 24 marca 2020 roku wprowadził nowe zasady bezpieczeństwa, w tym ograniczenie w przemieszczaniu się. Obowiązek pozostania w domu nie dotyczy jednak dojazdu do pracy czy realizowania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi. Istotne jest, aby Polacy nie narażali siebie i innych na zakażenie koronawirusem. 


*
Rząd wprowadza stan epidemii w Polsce

2020-03-21 


*
Obowiązkowa kwarantanna dla osób wjeżdżających do Polski po 15 marca 2020

2020-03-16

Ministerstwo Zdrowia informuje o obowiązkowej kwarantannie jakiej muszą się poddać osoby wjeżdżające do Polski od 15 marca 2020 r. Zasady z tym związane przedstawiamy poniżej. 


*
Stan zagrożenia epidemicznego

2020-03-14

Od 14 marca do odwołania, na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej ogłoszono stan zagrożenia epidemicznego w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2. 


* 

Urząd Miejski i M-GOPS w Choroszczy – kolejne OBOSTRZENIA w pracy od dnia 16 marca

2020-03-13

Burmistrz Choroszczy informuje, że w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiczną w kraju, związaną z koronawirusem SARS-Cov-2, magistrat i M-GOPS w Choroszczy – kierując się troską o bezpieczeństwo i zdrowie nas wszystkich – wprowadza kolejne obostrzenia:


*

Zmiany w kursowaniu linii BKM: linia „103” kursuje jak w soboty

2020-03-13

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich, Białostocka Komunikacja Miejska od czwartku 12 marca 2020 r. wprowadziła zmiany w funkcjonowaniu linii BKM. Zmiany dotyczą także Choroszczy. 


*
Zmiany w pracy M-GCKiS w Choroszczy

2020-03-12

W związku z oświadczeniem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego wydanym w dniu 11.02.2020r. w związku z epidemią Koronawirusa CoVid-19, zalecającym zawieszenie organizacji wydarzeń kulturalnych z udziałem publiczności, w tym koncertów, spektakli, wernisaży oraz wydarzeń specjalnych odbywających się w zamkniętych pomieszczeniach oraz zawieszenia zajęć w placówkach edukacji artystycznej wszystkich stopni, Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy informuje o statusie zajęć i pracy własnej, jak i podległych instytucji.

 

*
Praca Urzędu Miejskiego i M-GOPS w Choroszczy – PREWENCYJNE OGRANICZENIA od dnia 12 marca 2020 roku

2020-03-11

Burmistrz Choroszczy informuje, że w związku z trudną sytuacją epidemiologiczną związaną z koronawirusem, panującą w całym kraju, magistrat w Choroszczy – kierując się troską o bezpieczeństwo i dobro mieszkańców oraz interesantów, wprowadza konieczne prewencyjne ograniczenia:

 

*
Magistrat w Choroszczy utworzył punkty dezynfekcji rąk

2020-03-06

W związku z wyjątkową sytuacją epidemiologiczną panującą w całej Polsce, wywołaną koronawirusem, Urząd Miejski w Choroszczy zainstalował na swoim terenie miejsca, w których można zdezynfekować dłonie.

 

*
Koronawirus – czym jest, jak ustrzec się jego zakażeniu oraz jak postępować w przypadku choroby

2020-03-04

Poniżej przedstawiamy informacje oraz materiały edukacyjne dedykowane koronawirusowi. Prosimy zapoznać się z nimi oraz postępować wedle zaleceń opracowanych przez Ministerstwo Zdrowia.