ZORRO w choroszczańskim ZECWiK

Innowacyjny mobilny chlorator ZORRO trafił 2 lipca br. do choroszczańskiego ZECWiK. Urządzeniem tym będzie płukana oraz dezynfekowana sieć i instalacja wodociągowa. Dzięki kompaktowej budowie i mobilnemu charakterowi Zorro, dezynfekcji fragmentów sieci wodociągowej będzie można dokonywać na wybranych odcinkach od razu, bez zwłoki, podłączając się bezpośrednio do hydrantów i nie angażując całych kilometrów sieci od stacji uzdatniania wody. Dzięki temu woda w choroszczańskich wodociągach będzie jeszcze czystsza i lepsza jakościowo, a działania prewencyjne będzie można podejmować skuteczniej, szybciej i elastyczniej.

Ilustracja do artykułu DSC_0068_00001.jpg

Chlorator Zorro idealnie nadaje się do dezynfekcji sieci, zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach i w sytuacjach jakie mamy obecnie, czyli w sytuacji wysokich temperatur, które sprawiają, że mogą rozwijać się niechciane bakterie czy wręcz powstawać zagrożenie epidemiczne – mówi Prezes ZECWiK w Choroszczy sp. z o.o. Mariusz Wróbel. Dzięki temu urządzeniu, aby zdezynfekować fragment sieci, nie musimy dozować dużych ilości środka w stacji uzdatniania wody, aby dotarł w żądane przez nas miejsce. Teraz możemy podłączyć się najbliżej miejsca dezynfekcji i bezpośrednio wykonać konieczne prace – dodaje prezes ZECWiK.

Dzięki temu urządzeniu jeszcze bardziej podnosimy jakość wody w naszej gminie – mówi Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Woda w naszych wodociągach, po latach trudnych, a niekiedy wręcz tragicznych, od momentu, kiedy zaczęliśmy modernizować infrastrukturę wodociągową, jest zdecydowanie lepsza. Dzięki unowocześnianiu narzędzi uzdatniania wody, nasze działania mogą być jeszcze bardziej skuteczne, szybsze, a woda w choroszczańskich wodociągach jeszcze lepsza, zarówno pod względem czystości, jak i smaku – dodaje włodarz Gminy Choroszcz.

System dezynfekcji Zorro to inwestycja długofalowa. Stanowi idealne narzędzie wspomagające realizację Planów Bezpieczeństwa Wodnego (PBW), których głównym celem jest zapewnienie bezpiecznego dostępu do wody przeznaczonej do picia.

Powrót na początek strony