Choroszcz.pl
Choroszcz.pl Choroszcz.pl Choroszcz.pl Cyfrowy Urząd Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Fundusze UE Biuletyn informacji publicznej
Choroszcz.pl

Teatr pod Orzełkiem wystąpił zespektaklem „Kolędnicy”

2019-01-10

Gazeta w Choroszczy

W sobotę 5 stycznia Centrum Kultury i Sportu odwiedził Teatr pod Orzełkiem z Białegostoku. Tym razem wystawiono spektakl skierowany do najmłodszych pt. „Kolędnicy”.

Spektakl lalkowy polegał na tym, że kilkunastu widzów przebiera się w stroje tradycyjnych kolędników i prowadzeni przez Anioła z Gwiazdą odgrywali scenki z historii Bożego Narodzenia. Wydarzenie zachwyciło nie tylko dzieci, ale także tłumnie zgromadzonych dorosłych, którzy przybyli na to wydarzenie ze swoimi dziećmi. Wspólnym śpiewaniem kolęd i pastorałek nie było końca.

 

Spektakl „Kolędnicy” rozpoczął wznowiony cykl sobotnich spektakli dla dzieci. Kolejny już 2.02.2019 r. Serdecznie zapraszamy!

 

TEATR POD ORZEŁKIEM to profesjonalni aktorzy lalkarze, absolwenci Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku, Akademii Teatralnej w Warszawie, prezentujący swoje umiejętności w kraju i za granicą.

 

Teatr założył MARIUSZ ORZEŁEK miłośnik teatru przedmiotu i wieloletni praktyk technik lalkowych, współtwórca białostockich teatrów dla dzieci „Klapa” i „Co Nieco”. W latach 1994-2002 wykładowca w Akademii Teatralnej w Warszawie na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Prowadzi liczne warsztaty teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, m.in. dla Polonii rumuńskiej, belgijskiej, czeskiej, ukraińskiej, białoruskiej, litewskiej, hiszpańskiej. Otrzymał tytuł instruktora roku przyznawany przez Towarzystwo Kultury Teatralnej i honorową odznakę Towarzystwa Przyjaciół Dzieci.

 

[See image gallery at gazeta.choroszcz.pl]