Aktualności

 • 35Jarmark_BANNNER.jpg

  35 Jarmark Dominikański w Choroszczy – zapowiadamy i zapraszamy

  Pierwsza niedziela sierpnia, a w 2024 roku to 4 sierpnia – i jest to data obowiązkowa dla nas wszystkich! Tego dnia odbędzie się bowiem 35. Jarmark Dominikański, który w tym roku stanowi finał 42. Dni Choroszczy. W grodzie nad Horodnianką nie może nikogo zabraknąć. Jarmark, od 1990 roku, przez 35 lat nieodmiennie pozwala doświadczać bogactwa lokalnej tradycji, które jest inspirowane tożsamością Choroszczy, w tym, historycznymi korzeniami jarmarków, a dziś – nowymi formami tego typu spotkań.

 • 42 Dni Choroszczy_BANNER.jpeg

  42 Dni Choroszczy i 35 Jarmark Dominikański – wielkie święto Choroszczy

  Wraz z początkiem sierpnia Gmina Choroszcz zaprasza wszystkich na wielkie podwójne święto: w dniach 1-4 sierpnia odbędą się bowiem 42 Dni Choroszczy, których finałem będzie 35 Jarmark Dominikański. Jest to swego rodzaju niespodzianka i modyfikacja formuły flagowych wydarzeń, które na stałe wpisały się w kalendarz imprez Podlasia. Za ideą tą stoi zamysł, aby słynny Jarmark Dominikański był zwieńczeniem święta lokalnej choroszczańskiej społeczności. Zatem wydarzenia połączone, ale na pewno nie rozmyte: podobnie jak poprzednio, będą podkreślać potencjał gminy, zachęcą do integracji i doświadczania rozmaitych formy kultury, promując Gminę Choroszcz i jej unikalne walory. Co nas czeka? Moc przygód i wspaniałych, różnorodnych atrakcji na wysokim poziomie. Ramowo przedstawimy je poniżej.

 • masks-7128846_1280.png

  Miej chłodną głowę – nie wierz domokrążcom!

  W związku z pojawiającymi się na terenie gminy Choroszcz rzekomymi przedstawicielami firm oferujących instalacje OZE, a także przypadkami, iż osoby takie podają się za pracowników Urzędu Miejskiego w Choroszczy, burmistrz Choroszczy Robert Wardziński wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Choroszczy Wojciechem Cymbalistym, wystosowali otwarty list do mieszkańców w tej sprawie. Przestrzegają i uczulają: „Miejmy chłodną głowę! Pytajmy u źródła – nie wierzmy domokrążcom!”.

 • DSC_0101_00001.jpg

  Rogowo z nową drogą

  Wycięto krzewy i drzewa, następnie szlak wykorytowano, wykonana została podbudowa z kruszywa naturalnego i łamanego, odmulono rowy wraz z profilowaniem skarp i dna, uzupełniono pobocza oraz wykonano nawierzchnię poprzez podwójne powierzchniowe utrwalenie nawierzchni – to opisowy zakres prac, jakie realnie zostały przeprowadzone na drodze gminnej w Rogowie. Uroczyste i oficjalne oddanie jej do użytku nastąpiło w poniedziałek 22 lipca.

 • IMG_5932.jpg

  Nowy punkt przedszkolny w Gminie Choroszcz!

  To wspaniała informacja!!! Zwłaszcza dla rodziców dzieci ze spektrum autyzmu: Fundacja Naszpikowani, w ramach prowadzonego Ośrodka "Mój kolorowy AUTentYZM", rozpoczyna rekrutację do punktu przedszkolnego na rok szkolny 2024/2025.

 • bon energetyczny.jpg

  Ben energetyczny – również w Choroszczy

  Informujemy, iż weszła w życie Ustawa o bonie energetycznym (Dz. U. z 2024 r., poz. 859), wspierająca finansowo osoby będące w szczególnej potrzebie w zakresie wydatków na energię elektryczną. Burmistrz Choroszczy również wydał stosowne rozporządzenia, aby Gmina Choroszcz mogła owe świadczenia mieszkańcom wypłacać. Osoby spełniające ustawowe kryteria, mogą zgłaszać swoje wnioski w tej sprawie do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Choroszczy, już od 1 sierpnia 2024 r. Zapraszamy. Wcześniej jednak zachęcamy do zapoznania się z warunkami ubiegania się o bon energetyczny.

 • KorpusWsparciaSeniorów_1920x810.jpg

  Korpus Wsparcia Seniorów 2024 w Gminie Choroszcz

  Z przyjemnością informujemy, że Gmina Choroszcz również w 2024 roku ponownie na swoim terenie realizuje program Korpus Wsparcia Seniorów. Samorząd, z budżetu Państwa, otrzyma na ten cel ponad 142 tys. zł. Pozostałe ponad 35 tys. zł gmina wyasygnuje z własnego budżetu. Ze środków tych, osobom szczególnie potrzebującym, sfinansuje pomoc w postaci bezpośrednich usług opiekuńczych oraz tzw. opiekę na odległość w postaci „opasek bezpieczeństwa”. Osoby zainteresowane udziałem w Programie mogą zgłaszać się do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Choroszczy.

Powrót na początek strony