Aktualności

 • Ilustracja do artykułu site-warning-light-road-works-barrier-road.jpg

  UWAGA: Mostek w Choroszczy na rzece Horodniance – czasowo zamknięty

  Informujemy mieszkańców gminy Choroszcz oraz użytkowników dróg, że w dn. 21-22 września br. w godz. 7.00-17.00 zostanie czasowo zamknięty przejazd przez mostek na rzece Horodniance w ciągu ul. Białostockiej w m. Choroszcz.

 • Ilustracja do artykułu DSC_0212.jpg

  Choroszczańskie Bulwary otworzyliśmy wspólnie

  Mamy to! Wspólnie, przy pięknej pogodzie, gremialnie i wielopokoleniowo 17 września br. otworzyliśmy pierwsze w historii Gminy Choroszcz Bulwary ze skate parkiem, placem zabaw, siłownią pod chmurką, górką do zjeżdżania oraz tężnią solankową! Inwestycja podoba się Państwu, co widać na co dzień. Bardzo nas to cieszy. Ponieważ miejsce jest wspólne życzymy, by bezpiecznie z niego korzystać oraz troskliwie o nie dbać.

 • Ilustracja do artykułu 32878938733_e6764cfe46_c_przycięty.jpg

  Konkurs genealogiczny „Moje archiwa rodzinne”

  Archiwum Państwowe w Białymstoku zaprasza dzieci i młodzież szkół podstawowych oraz średnich do udziału w konkursie „Moje archiwa rodzinne”. Zadania są zróżnicowane i podzielone na kategorie wiekowe. Prace należy składać do 30.10.2020. Na zwycięzców czekają bardzo ciekawe nagrody! Zapraszamy!

 • Ilustracja do artykułu poland_4107-determination.jpg

  X Kawiarenka Historyczna. Zapraszamy

  Towarzystwo Przyjaciół Choroszczy wspólnie z Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu zapraszają na X spotkanie w ramach „Kawiarenki historycznej”. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 21 września 2020 r. o godz. 17.00 w galerii M-GCKiS w Choroszczy, ul. Henryka Sienkiewicza 29.

 • Ilustracja do artykułu MojeStypendium_baner-2020.png

  Rozwiń skrzydła dzięki stypendium

  Poszukujesz źródeł wsparcia swojego rozwoju naukowego, artystycznego, sportowego? Myślisz o wyjeździe na studia za granicą? A może szukasz ciekawych ofert konkursów? Zajrzyj na MojeStypendium.pl – to całkowicie darmowa baza ofert stypendiów krajowych i zagranicznych, konkursów i staży. Na portalu publikowane są także artykuły o tematyce stypendialnej i edukacyjnej.

 • Ilustracja do artykułu AROTECH_szkolenie_21.09.2020.jpg

  100 mln zł na rozwój rolnictwa 4.0

  Ruszył konkurs Szybka Ścieżka „Agrotech”. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, przeznaczy 100 mln zł z Funduszy Europejskich na wsparcie nowych technologii w sektorze rolnym. Celem jest podniesienie konkurencyjności polskich firm pracujących nad projektami z zakresu robotyzacji i automatyzacji, cyfryzacji czy produkcji rolno-spożywczej przyjaznej środowisku. Nabór wniosków w trwa do 6 listopada 2020 r. Szkolenie dla zainteresowanych – 21 września w Poznaniu.

 • Ilustracja do artykułu urzadWWW_miniaturka1.png

  Koniec września w Choroszczy – teatralny

  Najpierw spektakl w sobotę 26 września – dla dzieci i całych rodzin, a potem w poniedziałek 28 września – przedstawienie dla dorosłych. Prawdziwie teatralny koniec lata nam się w Choroszczy szykuje. Co więcej: zacny bardzo, bo przygotowany w ramach Teatru Polska. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Powrót na początek strony