Koło Gospodyń Wiejskich ze Złotorii zachwyciło podczas podlaskiego konkursu regionalnego

Za nami wyjątkowe wydarzenie, które udowodniło, że tradycja kulinarna na Podlasiu ma się doskonale. W regionalnych zmaganiach na najpiękniejszy stół wielkanocny wzięły udział 22 Koła Gospodyń Wiejskich, a wśród nich miszkanki naszej gminy - panie z KGW „Złote Babki” w Złotorii.

0x0 (1).jpg

Głównym celem konkursu organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego była aktywizacja mieszkańców terenów wiejskich oraz pielęgnowanie zwyczajów, które od pokoleń jednoczą nas przy świątecznym stole. Uginały się one od przysmaków: tradycyjnych mazurków, puszystych bab i serników, wielkanocnych jaj np. w sosie tatarskim, po swojskie wędliny, pasztety i domowy chrzan.

Poziom konkursu był wysoki, o czym świadczy skład kapituły oceniającej potrawy. W jury zasiadł znany kucharz Karol Okrasa, a towarzyszyli mu: Monika Kondratowicz (Sekretarz Województwa), Sylwia Majewicz (Prezes PZZ w Białymstoku) oraz Raszyd Jabłoński z Polskiego Radia Białystok. Eksperci brali pod uwagę nie tylko walory smakowe, ale również estetykę podania i wierność tradycji. Wydarzenie odbyło się w prestiżowej oprawie – otworzyli je Marszałek Województwa Łukasz Prokorym wraz z Bogdanem Dyjukiem, a w spotkaniu uczestniczył również poseł Krzysztof Truskolaski. Nagrody wręczali Wicemarszałek Wiesława Burnos oraz Jacek Piorunek.

Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich „Złote Babki” ze Złotorii włożyły w przygotowania do konkursu całe serce. Ich stół wyróżniał się dbałością o każdy szczegół, a przygotowany przez nie wieniec wielkanocny przyciągał wzrok gości. Dokonania naszych mieszkanek zdobyły uznanie i otrzymały wiele ciepłych słów od samego Karola Okrasy. Gratulujemy Paniom ze Złotorii pasji i niespożytej energii!

Foto: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

Powrót na początek strony