Choroszcz TV

34. Jarmark_MINIATURKA.png

W niedzielę 6 sierpnia 2023 roku w Choroszczy odbył się 34. Jarmark Dominikański. Dziękujemy wszystkim Państwu za przybycie. Zobaczmy 34. Jarmark Dominikański na filmie przygotowanym przez Gminę Choroszcz.

Wielkanoc_2023_MINIATURKA.png

Podczas szczególnego czasu Świąt Zmartwychwstania Pańskiego odbywamy ważną drogę: od śmierci do życia, od smutku do radości, od niepewności do nadziei. Niech okres Wielkiej Nocy stanie się dla wszystkich nas źródłem siły, mocy i wiary. Niech świąteczne światło da pozytywną energię, optymizm i siłę. Wesołego Alleluja!

Pasja_2023_MINIATURKA.png

„Krzyż to jest brama Pana, jeśli chcesz, przez nią wejdź” – wokół takiego komunikatu: pełnego nadziei wobec naszej ludzkiej decyzji i sprawczości, młodzież ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Choroszczy przygotowała Pasję – wybrane sceny z życia i męki Pańskiej. Pasja w wykonaniu młodzieży nie była tylko spektaklem, choć była przedstawieniem doskonale zainscenizowanym i kunsztownie aktorsko oraz muzycznie zrealizowanym. Właśnie za sprawą zaangażowania młodych aktorów oraz opiekujących się nimi pedagogów – dla wszystkich stała się prawdziwym, głębokim i wzruszającym doświadczeniem. Jakim? Zobaczmy w materiale filmowym.

Boże Narodzenie_2022_życzenia_MINIATURKA.png

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Choroszcz, wyznawcy prawosławia i świętujący według tradycji wschodnich! Serdecznie życzę Państwu, by Święta Bożego Narodzenia niosły ze sobą ciepło, spokój i prawdziwą międzyludzką bliskość...

Choroszczański Sztetl_MINIATURKA.png

Choroszczańscy Żydzi. Nasi sąsiedzi… Od nich kupowaliśmy chleb, materiały, rozmaite sprzęty… Nasi dziadkowie bawili się z nimi na podwórkach, odwiedzali się wzajemnie, śmiali się, dokazywali lub frasowali się nad kłopotami. Bracia mojżeszowi piastowali też w Choroszczy wysokie społeczne funkcje. Obecni w grodzie nad Horodnianką od XV wieku, w 1942 roku musieli ją opuścić – 2 listopada tegoż roku zostali wywiezieni do Białegostoku, skąd trafili do Obozu Zagłady w Treblince. Choroszcz, po 80 latach, uroczyście wspomniała żydowską społeczność.

110 lat OSP Choroszcz_MINIATURKA.png

VOLVO FLD3C FL – to imię nowego towarzysza strażaków-ochotników z OSP Choroszcz. Świętowali zacną, bo 110 rocznicę swego istnienia. Rynek z tej okazji zapełnił się eleganckimi kolorami – głównie granatem i czerwienią, a to za sprawą odświętnie ubranych strażaków, wysokich rangą gości, którzy zaszczycili Choroszcz swoją obecnością oraz oczywiście dzięki niemu – średniemu samochodowi specjalnemu pożarniczemu ratowniczo-gaśniczemu. Jak przebiegały historyczne uroczystości, pokazuje materiał filmowy. Zapraszamy do obejrzenia!

23. Dzień Ogórka w Kruszewie_MINIATURKA.png

23. odsłona Ogólnopolskiego Dnia Ogórka miała miejsce w pierwszą niedzielę września 2022 roku. I oczywiście nigdzie indziej niż w malowniczym Kruszewie nad Narwią, oraz nikt inny jak zielony król – ogórek miał wówczas swoje święto. Jak przebiegało? Zobaczcie Państwo na filmie:

Pożegnanie WakacjiNarodoweCzytanie_2022_MINIATURKA.png

1 września to data, którą niemal każdy z nas kojarzy podobnie: to pierwszy dzwonek i rozpoczęcie roku szkolnego. A to oznacza pożegnanie z wakacjami i z beztroskim, letnim czasem. Jak odbyło się to w Choroszczy w 2022 roku, zobaczmy w materiale filmowym.

Jarmark  Dominikański 33.png

Barwnie, różnorodnie, radośnie i obficie – tak ugościł nas Jarmark Dominikański, który w pierwszą niedzielę sierpnia br., po raz 33. odbył się w Choroszczy. W Parku Pałacowym przy Letniej Rezydencji Branickich na wiele godzin zatrzymali się wystawcy i animatorzy, z których ofert korzystali licznie przybyli goście. 33. Jarmark Dominikański nawiązywał do tradycji, ale oferował również atrakcyjne nowości. Jakie? I czy goście byli zadowoleni? Zobaczcie Państwo w relacji filmowej.

Powitanie lata 2022_MINIATURKA.png

Nie 21, a w niedzielę 26 czerwca Choroszcz postanowiła powitać lato. Lato i wakacje! Gdzie? Na zrewitalizowany Bulwarach, rzecz jasna. Jak było? Przekonajcie się Państwo sami, oglądając nasz materiał :)

40 Dni Choroszczy.png

Dni Choroszczy. Jubileuszowe, bo 40. Były inne niż dotąd. Jak na rocznicę przystało: dojrzalsze. A jakie jeszcze, przekonajmy się oglądając relację filmową.

Ruszczany_otwarcie drogi_MINIATURKA.png

Ruszczany – to jedna z najstarszych osad w Gminie Choroszcz. Przez lata mieszkańcy miejscowości narzekali na okropny kurz, a po deszczach – na uciążliwe błoto. Od niedawna to się zmieniło – odkąd powstała nowa droga, ruszczanianie odetchnęli, a Ruszczany wypiękniały. Symbolicznego otwarcia nowego szlaku dokonano w środę 8 czerwca 2022r.

Dzien Dziecka_Błoniach_MINIATURKA.png

Ponoć jeśli mamy więcej marzeń niż wspomnień – jesteśmy dziećmi. I to niezależnie od wieku. Trudno się z tą mądrością nie zgodzić… A czy podczas rodzinnego festynu z okazji Dnia Dziecka w niedzielę 29 maja na Błoniach w Choroszczy udało się marzenia spełnić? Może wobec młodszych? A wobec starszych uczestników rodzinnego festynu – może udało się marzenia przypomnieć lub wręcz rozbudzić?

Życzenia Wielkanocne_2022_MINIATURKA.png

Szanowni Państwo! Święto Wielkiej Nocy to czas odradzania się wiary w potęgę Najwyższego, a wraz z Nim – w siłę człowieka. Jest to więc czas otuchy i nadziei. W tym szczególnym momencie serdecznie życzę, aby Święta Wielkanocne przyniosły pokój, zrozumienie oraz wzajemną życzliwość – tak bardzo nam wszystkim potrzebne. Niech to, co najcenniejsze odradza się wokół i stanie się trwałym źródłem uszlachetniania ducha. Wesołego Alleluja!

Życzenia.png

Szanowni Państwo! W Święta Bożego Narodzenia, mieszkańcom Gminy Choroszcz oraz Państwa Rodzinom, życzmy ...

Otwarcie Rynku 11 Listopada w Choroszczy (17).png

W 190. rocznicę insurekcji listopadowej, w Dzień Podchorążego – obchodzony w Wojsku Polskim na pamiątkę ataku na Belweder uczniów Szkoły Podchorążych Piechoty w Warszawie – w choroszczańskiej Złotorii 29 listopada 2021 roku miało miejsce uroczyste odsłonięcie nowego miejsca pamięci – pomnika Walk pod Złotorią 1831 roku.

Otwarcie Rynku 11 Listopada w Choroszczy (16).png

Cztery klasy pierwsze Szkoły Podstawowej w Choroszczy w piątek 26 listopada 2021 roku złożyły uroczyste ślubowanie. Po raz drugi w historii Szkoły – ze względu na panującą pandemię – wydarzenie to odbyło się w reżimie sanitarnym: każda klasa ślubowała osobno, jedynie z udziałem Pań Wychowawczyń i dosłownie kilkorga gości. Niezależnie od trudnych i nieco smutnych okoliczności, uczniowie do ślubowana wspaniale się przygotowali: wykonując piosenki czy recytując wiersze, które opowiadały o tym, jak dobrze do nowej – pełnoprawnej roli ucznia są przygotowani. I rzeczywiście oraz bezsprzecznie – są!

103. Święto Niepodległej w Choroszczy__MINIATURKA.png

Gmina Choroszcz w 2021 roku, upamiętniając 103. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, zaproponowała bogatą ofertą aktywności i uroczystości. Jakich? Zobaczmy w materiale filmowym.

Święto Przedszkola.png

Roboty przechadzające się po Choroszczy, geometryczny Rynek 11 Listopada z prostokątnymi chmurami na niebie, letnia Rezydencja Branickich z balustradą z koronki i dachem z patyczków… O czym mowa? To nowa wystawa młodych artystów, która stanęła na patio przy Przedszkolu Samorządowym im. Jana Pawła II w Choroszczy. Wystawa jest zwieńczeniem konkursu plastycznego „Gmina Choroszcz i nasze SUPER-MOCE!” zorganizowanego w Przedszkolu w ramach projektu „Dobry Start – edukacja przedszkolna w Gminie Choroszcz”. Jego podsumowanie, obok uroczystości Dnia Edukacji Narodowej oraz XVIII rocznicy nadania Przedszkolu – imienia Jana Pawła II, było jednym z 3 filarów potrójnego święta, które odbyło się w Przedszkolu 15 października 2021 roku.

Otwarcie drogi w Barszczewie_MINIATURKA.png

Barszczewo – dawna siedziba władz gminnych, miejsce historyczne, 8 października br. uczestniczyło w kolejnym historycznym wydarzeniu. Uroczyście otwarto tu nową drogę.

Otwarcie mostu-rz.Horodniance_16.09.2021_MINIATURKA.png

Nie tylko remont drogi, ale stworzenie nowego połączenia komunikacyjnego oraz budowa mostu – to nowa realizacja drogowa, która powstała w Gminie Choroszcz. Uroczystość zakończenia inwestycji oraz symboliczne oddanie do użytku nowej drogi gminnej, Choroszcz świętowała w czwartek 16 września 2021 roku.

22. Święto Ogórka w Kruszewie_MINIATURKA.png

Jeśli ogórek, to z dużym prawdopodobieństwem Podlasie, a jeśli ogórek z Podlasia, to na pewno z Kruszewa. Wiedzą o tym miłośnicy tego warzywa i uczestnicy corocznego jego święta. A z pewnością wiedzą to ci, którzy przybyli do malowniczego Kruszewa nad Narwią 5 września 2021 roku na 22. Ogólnopolski Dzień Ogórka.

Pożegnanie wakacji.png

W ostatni dzień sierpnia br. Bulwary w Choroszczy zapełniły się dziećmi, młodzieżą, a także seniorami i całymi rodzinami – wszystkimi, którzy tegorocznym wakacjom postanowili powiedzieć słoneczne „Do widzenia!”. Pogoda przysłała ciepłe słońce, a uczestnicy wielopokoleniowego pikniku dopełnili reszty: było wesoło, aktywnie i pysznie. Czy się udało? Zobaczmy materiał filmowy.

Ilustracja do artykułu 32.Jarmark_MINIATURKA.png

Czy 32. Jarmarku Dominikański w Choroszczy zdominowali mężczyźni, skoro tym razem z plakatu jarmarkowego patrzyły na nas przenikliwe oczy tajemniczego jegomościa? Przekonajmy się, oglądając materiał filmowy z wydarzenia!

Ilustracja do artykułu Otwarcie ul. Zastawie II_MINIATURKA.png

Otwarciu tej drogi gminnej – ulicy Zastawie II w Choroszczy towarzyszyły kwestie ostateczne – na szczęście, głównie symbolicznie: od 2020 roku czekaliśmy na odpowiedni niepandemiczny moment, a kiedy już to się stało 2 lipca 2021 roku, w dniu otwarcia wprost ścigaliśmy się z nawałnicą. Obecni na otwarciu mieszkańcy ulicy szczerze wątpili, by kiedykolwiek zmodernizowanie odcinka było możliwe, a jednak, jak mówili: „za swego życia”, doczekali się. Budowa ulicy Zastawie II była też godnym wspomnieniem śp. Piotra Tymińskiego, dawnego radnego Rady Miejskiej w Choroszczy, który przez wiele lat zabiegał o tę drogę. Ostatecznie: udało się!

Ilustracja do artykułu Choroszcz_32. Jarmark Dominikański_01.08.2021_baner.png

Burmistrz Choroszczy wraz ze współorganizatorami zapraszają 1 sierpnia br. na 32. Jarmark Dominikański w Choroszczy. Czy w tym roku przestrzeń przy letniej rezydencji Branickich w Choroszczy zdominują mężczyźni, a atmosfera będzie przepełniona testosteronem? Wszak tym razem patrzą na nas przenikliwe oczy jegomościa z plakatu jarmarkowego, będą warsztaty z pracownikami Muzeum Wojska w Białymstoku, kapele, które wystąpią podczas jarmarku składy mają zaiste męskie, a i gwiazda wieczoru – Szymon Wydra&Carpe Diem tętnią najprawdziwszą męską mocą. Coś czujemy, że będzie się działo! Zapraszamy, by się o tym osobiście przekonać! A ponieważ Jarmark Dominikański odbywa się na pamiątkę Św. Dominika, którego dzień imieniem przypada na początku sierpnia, szczególnie gorąco zapraszamy na Jarmark wszystkich Dominików! Przybywajcie młodsi i starsi, z przyjaciółmi i rodzinami, solo – ale przybywajcie wszyscy: wykonajmy wspólnie – „Dominikowe” zdjęcie i odbierzcie inne atrakcyjne niespodzianki!

Ilustracja do artykułu Wielkie święto OSP Klepacze_MINIATURKA.png

Konflikt pokoleń? Bynajmniej. Zdecydowanie piękna sztafeta pokoleń. W ten sposób można by podsumować wielkie święto jednostki OSP Klepacze, związane z uroczystym przekazaniem strażakom-ochotnikom nowego wozu ratowniczo-gaśniczego. Wielkie święto OSP Klepacze odbyło się 26 czerwca 2021 roku.

Ilustracja do artykułu Przywitanie wakacji i lata_MINIATURKA.png

Taaaak, wolimy gdy na choroszczańskich Bulwarach jest tłoczno, radośnie i gwarno. Bo to oznacza, że dzieci, młodzież oraz całe rodziny z Gminy Choroszcz spotykają się na Bulwarach z ważnego powodu. Pod koniec czerwca powód może być tylko jeden: żegnaj szkoło, a witajcie lato i wakacje! Bulwary przeszły tego dnia debiut „eventowy”. Po doskonałej frekwencji i reakcjach Państwa widać, że zdały egzamin.

Ilustracja do artykułu Otwarcie drogi w Izbiszczach_MINIATURKA.png

Od lat mieli dość bruku i kurzu, zabiegali o asfalt. I udało się. Po wielu latach starań i determinacji, w jednej z najstarszych osad Gminy Choroszcz – w malowniczych Izbiszczach powstała droga. Oddano ją użytkownikom już w 2020 roku, jednak pandemia Covid-19 nie pozwoliła oficjalnie cieszyć się otwarciem szlaku. 10 czerwca udało się to zrobić.

Ilustracja do artykułu Dzień Dziecka w Narwi Choroszcz_MINIATURKA.png

Jeśli gdzieś w Choroszczy w okolicach zielonej murawy zaroi się od fioletowego koloru, to nie przecierajcie Państwo oczu. No chyba, że z podziwu. Bo oto przed Wami: „Narew" Choroszcz. A jeśli do tego są kolejki ustawione do kolorowych dmuchańców – to musi to być Dzień Dziecka. W „Narwi" Choroszcz, rzecz jasna. Dodatkowo, wytężcie wzrok i słuch, bo…

Ilustracja do artykułu Wyścig_30.05.2021_MINIATURKA.png

Najlepsi młodzieżowi kolarze z ponad 20 drużyn świata zawitali na Podlasie, w tym także do Choroszczy, by w kolorowym międzynarodowym peletonie ścigać się na podlaskich drogach. W gminie Choroszcz Orlen Lang Team Race biegł od granicy m. Białystok, przez Szosę Kruszewską – i dalej ulicami: Zastawie II – Zastawie I – Dominikańską – Ogrodową – H. Sienkiewicza – Żółtkowską, następnie drogą serwisową wzdłuż S8 w kierunku Babina i Rzędzian. 30 maja kolarze amatorzy po podlaskich drogach wykręcili 82 kilometry. Obecność kolarskiego peletonu to z pewnością wyróżnienie Gminy Choroszcz – nie codziennie mamy możliwość, by być współgospodarzem wydarzenia sportowego zorganizowanego z takim rozmachem i goszczenia tylu wybitnych zawodników. Mamy nadzieję, że Orlen Lang Team Race i Orlen Wyścig Narodów to nieostatnie tak doniosłe imprezy w naszej gminie.

Ilustracja do artykułu Życzenia Wielkanocne_2021_MINIATURKA.png

Wielkanoc to czas otuchy i nadziei, czas odradzania się wiary w siłę Najwyższego oraz w drugiego człowieka. Życzenia Wielkanocne Mieszkańcom Gminy Choroszcz składa Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński.

Ilustracja do artykułu Boże Narodzenie 2020 - życzenia.png

Wszystkim mieszkańcom i gościom Gminy Choroszcz życzymy Świąt Bożego Narodzenia prawdziwie świątecznych...

Ilustracja do artykułu Pasowanie na ucznia_MINIATURKA.png

Moc słońca i ciepłych emocji towarzyszyło wszytskim podczas Pasowania na Ucznia w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Choroszczy. Uroczystość odbyła się 6 XI 2020 - jeszcze przed szkolnym lockdownem. Ze względu na pandemię, każda klasa pasowana była osobno, bez udziału publiczności, także więc bez Rodziców. Wierzymy, że materiał filmowy z Uroczystości ten brak zrekompensuje.

Ilustracja do artykułu Otwarcie bulwarow_MINIATURKA.png

Takiej inwestycji w Gminie Choroszcz jeszcze nie było: pierwszy w Choroszczy skate park i jeszcze tężnia – pierwsza w regionie, elegancko otoczone zielenią, ze ścieżkami dla pieszych, drogami dla rowerów, z wygodnym parkingiem, siłownią pod chmurką i bezpiecznym placem zabaw. Takie atrakcje oferują zrewitalizowane bulwary przy ul. H. Sienkiewicza w Choroszczy. Nowa funkcjonalna przestrzeń została uroczyście otwarta 17 września 2020 roku.

Ilustracja do artykułu 21. Dzień Ogórka_MINIATURKA.png

Święto Ogórka po raz 21. Tak mocną tradycję promocji produktów lokalnych ma Gmina Choroszcz, a w niej – miejscowość Kruszewo – matecznik podlaskich Warzyw Herbowych. W niedzielę 6 września 2020 roku na terenie szkoły w Kruszewie każdy mógł się o tym doskonale przekonać. 21 – to oczko. Tak jak Dzień Ogórka, tak puszczanie oczka wyszło nam znakomicie :)

Ilustracja do artykułu narodowe Czytania 2020_MINIATURKA.png

Kto był Aliną, a kto Goplaną? Kto Kirkorem, a kto tytułową Balladyną? Wszystko to wyjaśniło się w sobotę 5 września 2020 r. w eleganckiej przestrzeni pl. Z. Brodowicza w Choroszczy Tu, podobnie jak w całej Polsce, odbyło już 9. „Narodowe Czytanie”.

Ilustracja do artykułu Historyczny 1 września_MINIATURKA.png

1 września w całym kraju poświęcony jest wspomnieniom wybuchu II wojny światowej. Jej 81. rocznica przypadła w 2020 roku. Nie inaczej było w Choroszczy. Jednak uroczystości te ponownie zorganizowano na Placu Doktora Zygmunta Brodowicza i połączono z otwarciem miejsca po rewitalizacji.

Ilustracja do artykułu Nowy rok szkolny 2020-21_MINIATURKA.png

Poranek 1 września 2020 roku i pierwszy dzwonek przypomniały wszystkim uczniom, że nowy rok szkolny czas zacząć. Dla niektórych to kolejny rok, a dla innych – pierwszy. Jaki będzie? Co przyniesie? Odpowiedzi na te pytania szukaliśmy w szkole podstawowej im. H. Sienkiewicza w Choroszczy.

Ilustracja do artykułu Pożegnanie wakacji_MINIATURKA.png

Koniec wakacji ze smutna miną? Nic podobnego! I nie w Choroszczy. Nie inaczej było 31 sierpnia br., kiedy Gmina Choroszcz zaprosiła dzieci i młodzież na uroczyste zakończenie wakacji. Kominowe Bajoro wrzało od śmiechu i sportowych wyczynów młodych karateków z grupy Oyama Karate z Choroszczy. Nie mogło też zabraknąć słodkości, wśród których prym wiodły darmowe lody, którymi zebranych częstował Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński.

Ilustracja do artykułu 15 08 2020 Swieto Wojska Polskiego_MINIATURKA.png

100 lat temu granic Niepodległej bronili ludzie z całego kraju. 100 lat to cały wiek, cała epoka, ale to nie znaczy, że już nieosiągalna i zastygła w niepamięci. Choroszcz na niepamięć nie pozwala. 15 sierpnia 2020 roku na Rynku w centrum miasta odbyły się uroczystości związane ze Świętem Wojska Polskiego i uczczeniem 100. rocznicy Cudu nad Wisłą.

Ilustracja do artykułu Otwarcie ul. Zagórnej w Klepaczach_14.08.2020_MINIATURKA.png

Mieszkańcy Klepacz mówią, że to centrum ich świata. Na pewno. A jeśli zyskuje ono dodatkową komfortową infrastrukturę – staje się jeszcze bliższe. W takich okolicznościach 14 sierpnia 2020 roku w gminie Choroszcz została oddana nowo wyremontowana ulica Zagórna, w Klepaczach właśnie.

Ilustracja do artykułu Ul. 3 Maja_MINIATURKA.png

Czy otwarcie dróg gminnych może być patriotyczne, kwiatowe i poetyckie? Tak, jeśli otwiera się ul. 3 Maja wraz z ulicami: Rumiankową, Chabrową i Konwaliową, a także ul. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. To właśnie te nowe szlaki komunikacyjne zostały uroczyście oddane w Choroszczy 12 sierpnia 2020 roku.

Ilustracja do artykułu szpik.png

„Szpik to Życie” – pod takim hasłem w Choroszczy 8 sierpnia 2020 odbył się piłkarski turniej charytatywny. Ta ponadlokalna akcja zgromadziła ponad 100 zawodników i niemal tyle samo wolontariuszy, który promowali donację szpiku. Wszystko na rzecz podopiecznych Fundacja Naszpikowani oraz innych potrzebujących. Choroszcz odwiedził również Michał Wiśniewski – lider popularnego zespołu Ich Troje, jako ambasador akcji. Z Choroszczą pomagać warto. Mieszkańcy pokazali to nie raz. A my do bezinteresownej pomocy zachęcamy – wszystkich i zawsze.

Ilustracja do artykułu XXXI Jarmark Dominikański - zapraszamy.png

Zapraszamy wszystkich miłośników Jarmarku Dominikańskiego w Choroszczy na XXXI edycję imprezy. Jarmark jest doskonale znany w regionie, a także w skali kraju. W 2020 roku – ze względu na pandemię COVID-19 – formuła wydarzenia jest zmieniona, ale najważniejsze, że Jarmark się odbędzie. Proponujemy Państwu dłuższą, bo 10-dniową imprezę. Rozpoczynamy w piątek 31 lipca, a całość potrwa do niedzieli 9 sierpnia. W ciągu tego czasu odbędą się spotkania z autentycznym dziedzictwem kulturowym. W tym roku niestety, ze względu na pandemię nie możemy przyjąć tak wielu gości jak dotąd. Ale wierzymy, że będzie nas tak samo dużo jak w latach ubiegłych, ponieważ atrakcje Jarmarku będziemy na bieżąco transmitować w naszych gminnych mediach społecznościowych. Zasiądźmy przed ekranami komputerów i śledźmy atrakcje XXXI Jarmarku Dominikańskiego on-line. W 2020 roku także – po raz 31. w Choroszczy na Jarmarku Dominikańskim być warto. Zapraszamy!

Ilustracja do artykułu 20.png

Od początku marca 2020 roku świat zetknął się z nową i trudną sytuacją – pandemią kornawirusa COVID-19. Gmina Choroszcz od początku wprowadziła środki ostrożności: na bieżąco informuje i edukuje w zakresie przeciwdziałania zakażeniom COVID-19, utworzyła punkty dezynfekcji rąk, wprowadziła szeroką dezynfekcję i oznowanie pomieszczeń; nie zamknęła Urzędu, ale ograniczyła do absolutnego minimum bezpośrednie kontakty Interesantów z Urzędem, na parterze siedziby Urzędu ulokowała skrzynkę podawczą, do której wrzucana jest korespondencja. Wprowadzone obostrzenia służą bezpieczeństwu i zdrowiu nas wszystkich. Aby zadziałały, wszyscy musimy bezwzględnie zachować środki ostrożności i nie narażać nikogo na potencjalnie zakażenie panującym w Polsce koronawirusem SARS-Cov-2. Choroszczanie bardzo poważnie potraktowali nasz apel. Wszyscy wiemy, że jedynie nasze odpowiedzialne działania pomogą zminimalizować ryzyko epidemii.

Ilustracja do artykułu 18.png

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Choroszcz! W tym ze wszech miar wyjątkowym czasie oraz w obliczu szeregu turbulencji, z którymi przyszło nam się mierzyć, życzymy Państwu szczególnie gorąco przede wszystkim zdrowych i prawdziwie radosnych Świąt Wielkiej Nocy. Niech Wielkanoc stanie się dla nas wszystkich Nowym Początkiem i nowym odrodzeniem tego, co najważniejsze. Życzymy Świąt pełnych nadziei i wiary płynącej z Cudu Zmartwychwstania, pogodnego czasu spędzonego w gronie Najbliższych Domowników. Wesołego Alleluja!

Ilustracja do artykułu 17.png

W niedzielę 2 lutego 2020 roku Choroszcz wręcz wrzała od chęci pomagania. Co najmniej pół tysiąca osób spotkało się, by zjednoczyć swe siły na rzecz ciężko chorego mieszkańca Gminy Choroszcz – 11-letniego Patryka.

Ilustracja do artykułu 33.png

Gmina Choroszcz w 2019 roku uczciła Niepodległość – podwójnie: świętowała 101. rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę, oraz wspominała 100. rocznicę swego wyzwolenia. Obchody listopadowego świętowania były wyjątkowo bogate i uroczyste.

Ilustracja do artykułu 16.png

Sobota 9 listopada 2019 roku w Choroszczy należała do biegaczy – tego dnia odbył się 5. Bieg Niepodległości. Miejsce: oczywiście Rynek 11 Listopada, który tego dnia wypełnił się biało-czerwonymi kolorami oraz tylko pozytywnymi emocjami.

Ilustracja do artykułu 15.png

Brak śniegu tegorocznej wiosennej zimy nie był żadną przeszkodą dla choroszczan, by wziąć udział w Plenerowej Choince Miejskiej, która została zorganizowana na placu dra Zygmunta Brodowicza w Choroszczy 18 stycznia 2020 roku.

Ilustracja do artykułu 14.png

Nowa, bezpieczna i wielopokoleniowa – oto Otwarta Strefa Aktywności, która właśnie zaczęła działać w Choroszczy przy ul. R. Traugutta. Strefa została otwarta wspólnie z najmłodszymi mieszkańcami miasteczka 29 października 2019 roku.

Ilustracja do artykułu 19.png

Niech Święta Bożego Narodzenia przyniosą Państwu wiele radości, spokoju i wytchnienia od codziennych trosk. Niech obdarują nas wszystkich refleksją o minionym okresie i namysłem nad tym, co przed nami. W tych wyjątkowych dniach życzymy czasu spełniającego wszelkie marzenia, pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia.

Ilustracja do artykułu 13.png

Powiedzieć, że powstała z niczego – to tylko pół prawdy. Została zbudowana zupełnie od podstaw, niemal w szczerym polu – to fakt. Ale była mieszkańcom bardzo potrzebna. I nareszcie jest – świetlica wiejska w Zaczerlanach. Jej historyczne otwarcie miało miejsce 8 listopada 2019 roku.

Ilustracja do artykułu 12.png

Dodatkowe miejsca dla 50 dzieci, nowoczesne pomoce, kształcenie nauczycieli, a także nowe sale, sanitariaty, szatnie, plac zabaw i parking – takie możliwości po przebudowie oferuje Przedszkole Samorządowe im. Jana Pawła II w Choroszczy. 11 października 2019 roku odbyło się oficjalne otwarcie placówki.

Ilustracja do artykułu 8.png

Król tego dnia prezentował się we wszystkich tonacjach zieleni. Jego Wysokość ogórek już po raz XX był głównym bohaterem wrześniowego spotkania w Kruszewie. Król na 8 września 2019 roku zamówił najlepszą pogodę i doborowe towarzystwo innych naturalnych produktów, które zachęciły do przyjazdu do Kruszewa tysiące odwiedzających.

Ilustracja do artykułu 10.png

To, co dobre, szybko się kończy – jak mówi jedno z naszych przysłów. Zanim się obejrzeliśmy, minęły wakacje. Ale pożegnanie z nimi 31 sierpnia 2019 roku nad Kominowym Bajorem w Choroszczy nie było smutne. Wręcz przeciwnie: pełne śmiechu, radości i dobrej, mądrej zabawy.

Ilustracja do artykułu 9.png

W ostatnią sobotę sierpnia 2019 roku Rynek 11 Listopada w Choroszczy zgromadził wytrwanych miłośników motocykli i muzyki. 80 wybornych maszyn narobiło nie lada hałasu, a srebrno-czarna biżuteria motocyklowa połyskiwała w promieniach słońca. Trzeba przyznać: podziwiać było co! Ten hałas i zamieszanie w Choroszczy powstały nie bez powodu: Choroszcz tego dnia łączyła się w pomocy na rzecz ciężko chorego 5-letniego Bartka.

Ilustracja do artykułu XX Dzień Ogórka_Zapraszamy.png

To święto nadnarwiańskich plantatorów warzyw, a zwłaszcza miłośników ogórków. Dodatkowo dziesiątki wystawców oferujących tradycyjne wyroby rzemieślnicze czy degustację potraw regionalnej kuchni. Oprócz tego konkursy z ogórkiem w roli głównej. Zapraszamy 8 września 2019 roku do Kruszewa!

Ilustracja do artykułu 7.png

Gmina Choroszcz 28 sierpnia 2019 roku uroczyście otworzyła kolejny odcinek nowej drogi. Inwestycji towarzyszy – wierzymy w to głęboko – szczęśliwa cyfra 3: nowa droga łączy bowiem trzy miejscowości: Choroszcz, Jeroniki oraz Łyski. Choć tylko 3-kilomentrowa, była długo wyczekiwana: każdy kilometr „kosztował” aż 10 lat starań. Droga już jest i cieszy wielu mieszkańców Gminy Choroszcz.

Powrót na początek strony