105. rocznica Wyzwolenia Choroszczy

Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński oraz Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu zapraszają mieszkańców gminy oraz wszystkich zainteresowanych do wspólnego uczczenia 105. rocznicy Wyzwolenia Choroszczy – czy to w duchu sportowej rywalizacji, historycznej refleksji, czy też w postaci patriotyczno-religijnej refleksji. A najlepiej – we wszystkich zaproponowanych przez Gminę Choroszcz formach. Zapraszamy bardzo serdecznie!

105. rocznica wyzwolenia Choroszczy_BANNER.jpg

Już w sobotę, 17 lutego, o godzinie 12:00 na Rynku 11 Listopada w Choroszczy odbędzie się Bieg z Okazji Wyzwolenia Choroszczy.

Tegoroczny bieg główny to 10-kilometrowa trasa, która przebiega ulicami: A. Mickiewicza – J. Piłsudskiego – drogą do Sienkiewicz – Szosą Kruszewską (ścieżka rowerowa) – Zastawie II – Zastawie I – Dominikańską – Rynkiem 11 Listopada.

Oprócz biegu głównego, wszyscy mieszkańcy i osoby zainteresowane, mogą też wziąć udział w biegu rodzinnym, który ma wymiar symboliczny i integracyjny: wszak tu nie liczy się czas, a udział. Trasę 700 m można wspólnie przebiec, pokonać truchtem lub przejść szybkim marszem.

Na uczestników czekają symboliczne pamiątki oraz znicze w barwach flagi Choroszczy, które zostaną wspólnie zapalone pod Pomnikiem Niepodległości na Rynku 11 Listopada w Choroszczy.

W niedzielę, 18 lutego, o godz. 19.00 na auli Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Chroszczy odbędzie się prezentacja wydawnictwa „Choroszcz 1919-2023. Liderzy, mandatariusze, społecznicy.” To wydarzenie o wyjątkowym charakterze, ponieważ skoncentrowane wokół najnowszej pozycji książkowej, wydanej przez Urząd Miejski w Choroszczy, a zawierającej przekrój artykułów przygotowanych przez historyków oraz pasjonatów historii Choroszczy na temat włodarzy miasta i gminy Choroszczy na przestrzeni ponad 100 ostatnich lat. Jest to, jak dotąd, najbardziej obszerna pozycja o tak szerokim spektrum sylwetek z historii i współczesności Gminy Choroszcz.

W poniedziałek, 19 lutego, o godz. 18:00 w Kościele w Choroszczy odprawiona zostanie msza święta za ojczyznę. Organizatorzy, nie odstępując od tradycyjnego – patriotycznego akcentu święta, zapraszają do wspólnej modlitwy w intencji bohaterów, a po jej zakończeniu – do wspólnego złożenia kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości na Rynku 11 Listopada w Choroszczy.

Zapraszamy serdecznie do udziału w wydarzeniach 105. rocznicy Wyzwolenia Choroszczy.
Warto pamiętać o lokalnej historii, warto pamiętać o swoich bohaterach!

105. rocznica wyzwolenia Choroszczy_PLAKAT.jpg

Powrót na początek strony