Dziecięca radość rozbrzmiała w Choroszczy

Bajkowa kolejka, barwne dmuchańce, krasnal w krzywej czapce, gigantyczne bańki mydlane i moc słodkości – takie oraz inne ciekawe atrakcje w niedzielę 2 czerwca przyciągnęły na Błonia Jana Pawła II najmłodsze pociechy z Gminy Choroszcz.

nr-38.JPG

„Niech żyje dzieciństwo!” – pod takim hasłem w niedzielę 2 czerwca, Błonia Jana Pawła II w Choroszczy, dzięki obchodom Dnia Dziecka, zamieniły się w kolorowy plac zabaw pełen radości i uśmiechów. Bogaty program atrakcji i piękna pogoda przyciągnęły liczne rodziny, które wspólnie spędzały ten wyjątkowy czas.

Wydarzenie rozpoczęły występy najmłodszych z gminy Choroszcz. „Pszczółki” z Przedszkola Samorządowego im. Jana Pawła II, oraz uczniowie zerówek ze Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Choroszczy zaprezentowali specjalnie przygotowane na tę okazję piosenki i wierszyki. Zaraz po bloku artystycznym, jak machina ruszyły wszystkie inne atrakcje, a wśród nich znalazły się m.in. animacje prowadzone przez profesjonalnych animatorów, mobilna biblioteka, której towarzyszył „Krasnal w Krzywej Czapce” – ambasador akcji pn.: „Mała Książka – Wielki Człowiek”, kreatywne warsztaty plastyczne, pokazy Ochotniczej Straży Pożarnej w Choroszczy, słodka wata cukrowa i pachnący popcorn, a także tradycyjnie już – bajkowa kolejka, która przemieszczała małych podróżnych ulicami Choroszczy.

Dzień Dziecka na Błoniach Jana Pawła II w Choroszczy to wyjątkowe wydarzenie, które co roku przynosi radość i uśmiech najmłodszym mieszkańcom miasta. Już teraz czekamy na kolejną edycję tego wspaniałego święta!

Organizatorami Dnia Dziecka w Choroszczy byli: Gmina Choroszcz – Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński, Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy oraz Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika w Choroszczy.

Powrót na początek strony