Efemerycznie w choroszczańskim Centrum Kultury

Kwiaty i nostalgia – to dwie przenikające się tematyki wystawy fotografii i poezji Ewy Iwony Nowik pt.: „Efemeryczność”. Kolekcja 29 foto-obrazów wydrukowanych na płótnie, opatrzonych wierszami i przemyśleniami autorki, gości w holu wystawienniczym Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy. Można je oglądać i ich doświadczać do 15 maja br. Zapraszamy.

Efemeryczność_slajder-na-strone-1170x350.jpg

Ewa Iwona Nowik – to rodowita szczecinianka, nauczycielka-bibliotekarka, która od ponad 30 lat popularyzuje wiedzę z bibliotekoznawstwa, literatury, czytelnictwa, sztuki, działalności kulturotwórczej bibliotek, a od 10 lat jest dyrektorką Miejskiej Biblioteki Publicznej im. ks. Anny Jabłonowskiej w Siemiatyczach. Jest absolwentką Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie, kierunku Bibliotekoznawstwo i Informacja Naukowa, specjalność Biblioterapia.

Z uwagi na zawód, ale nie tylko, Ewa Iwona Nowik zafascynowana jest słowem. Słowo pisane, jak również otaczająca przyroda stały się jej inspiracją do podejmowania twórczych działań na polu makrofotografii i poezji. Wpływają one również na pogłębianie jej rozwoju osobistego. Kierunek działań twórczych artystki ukształtowały obrazy i wiersze znanych twórców, głównie impresjonistów i naturalistów: otaczająca codzienność, napotkani ludzie, nieoczekiwane zdarzenia i wrażliwość na nie, pozwalają dzielić się uczuciem, pięknem, wrażliwością.

Fotografia jest subiektywnym spojrzeniem Ewy Iwony Nowik na emocje, które ukazuje w zatrzymanych obrazach. Prace malowane światłem uzupełniają się w kontakcie z poezją i tworzą atmosferę przenikania, inspiracji i wzajemnego poruszenia. Zatrzymane w kadrach ulotne momenty i niezauważalne emocje spisane w słowach są niepowtarzalne, kruche i EFEMERYCZNE…

Wystawę „Efemeryczność” można oglądać do 15 maja 2024 roku
w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy
(Choroszcz, ul. H. Sienkiewicza 29):
od pn. do pt. w godz. 8.00-20.00

Dodatkowo informujemy, że w ostatnim dniu wystawy:
w środę 15 maja o godz. 17:00 odbędzie się uroczysty finisaż wystawy i spotkanie z autorką.

Serdecznie zapraszamy!

Efemeryczność_wystawa-fotografii_PLAKAT.jpg

Powrót na początek strony