Ekologicznie w M-GCKiS w Choroszczy

Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy aktywnie włącza się w działania ekologiczne z okazji Dnia Ziemi. Z tej okazji zaprasza na szereg działań związanych z przyrodą, ekologią i recyklingiem.

Ekologicznie w M-GCKiS w Choroszczy_banner.jpg

M-GCKiS w Choroszczy zaprasza:

* w poniedziałek, 22 kwietnia:

- o godz. 16:00 – na przyrodniczy spacer z Małgorzatą Charyton, przyrodniczką i pasjonatką, która od lat zajmuje się lasoterapią na terenie Podlasia. Zbiórka: w siedzibie M-GCKiS w Choroszczy

- o godz. 18:00 – na warsztaty z wykonywania papierowej biżuterii upcyklingowej w technice beadingu Oba wydarzenia są bezpłatne.

- o godz. 17.00 w Filii Bibliotecznej w Klepaczach – na warsztaty plastyczne z wykonywania ekologicznych lapbooków. Warsztaty odbywaja się w ramach projektu Biblioteki Pełne Dobrej Energii, realizowanego we współpracy z Fundacją PVE Dobra Energia.

* w piątek, 26 kwietnia:

- spotkania i spacery z przyrodnikami z Narwiańskiego Parku Narodowego oraz Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej, lekcje biblioteczne i warsztaty plastyczne związane z szeroko rozumianą przyrodą i ekologią dla uczniów Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Choroszczy i Szkoły Podstawowej w Złotorii.

Ekologiczne działania twórcze w Centrum wzbogaci wystawa fotografii Ewy Nowik „Efemeryczność”, która jest dostępna w M-GCKiS od 22 kwietnia. Finisaż wystawy odbędzie się 15 maja, w ramach Tygodnia Bibliotek.

Dodatkowo, zachęcamy do odwiedzenia Biblioteki w Choroszczy, by zapoznać się z literaturą przyrodniczą.

Ekologicznie w M-GCKiS w Choroszczy.jpg

 

Powrót na początek strony