Kompleks sportowy SP Choroszcz – oficjalnie otwarty

Piłka nożna, siatkówka, a także lekka atletyka, w tym: biegi sprinterskie i długodystansowe, skok w dal, trójskok i pchnięcie kulą – między innymi takie aktywności i umiejętności sportowe już kształtują uczniowie Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Choroszczy na nowym kompleksie sportowym powstałym wokół szkoły. W piękny słoneczny piątek 17 maja oficjalnie został oddany do użytku – z udziałem znamienitych gości oraz choroszczańskiej społeczności szkolnej.

DSC_0482_00001.jpg

Uroczystość w Choroszczy swoją obecnością zaszczycili: Krzysztof Truskolaski poseł na Sejm RP, Jacek Brzozowski Wojewoda Podlaski, Agnieszka Krokos-Janczyło Podlaska Kurator Oświaty, Jan Zalewski Sekretarz Podlaskiego Zrzeszenia LZS w Białymstoku, Jarosław Kałmucki Prezes ZNP, oddział Białystok (powiat). Ze strony gospodarzy, w otwarciu udział wzięli: Robert Wardziński Burmistrz Choroszczy, Ewa Zawistowska – dyrektor SP Choroszcz wraz z paniami wicedyrektor, Dorota Muczyńska – Przewodnicząca Rady Rodziców, a także ks. kan. Leszek Mieczysław Struk – proboszcz parafii pw. św. Jana Chrzciciela i św. Szczepana Męczennika w Choroszczy, który kompleks sportowy uroczyście poświęcił.

Po części oficjalnej, gremialnym przecięciu wstęgi, odbyły się atrakcje przygotowane przez społeczność szkolną: losowanie koszulki z numerem „10” i podpisem samego Amfico Pululego, która trafiła do Wiktora Kostro (serdecznie gratulujemy!), pełen energii pokaz taneczny w wykonaniu choroszczańskich cheerleaderek, a na koniec – koedukacyjny sparing rozegrany przez utytułowane i bardzo ambitne drużyny piłkarskie: zespół dziewcząt – które już wywalczyły wicemistrzostwo Województwa Podlaskiego oraz zdobyły I miejsce w Finale Wojewódzkim Turnieju Tymbarku (w roku 2023 z kolei, IV miejsce podczas turnieju ogólnopolskiego w Warszawie); zespół chłopców – który obecnie jest 3. drużyną w Województwie Podlaskim szkół podstawowych w kategorii klas 4-6 oraz zdobywcą V miejsca w Finale Wojewódzkim Turnieju Tymbarku.

O tym, że obiekty sportowe wokół SP Choroszcz były potrzebne, świadczą zadowoleni uczniowie, którzy nie tylko podczas zajęć WF korzystają z nich, ale chętnie użytkują je poza lekcjami.

Kompleks sportowy przy SP Choroszcz powstał w latach 2023-2024, na zarośniętym trawą terenie wzdłuż ul. Sportowej. Inwestycja realizowana była jako zadanie pn.: „Budowa boiska do piłki nożnej, boiska do piłki siatkowej, bieżni prostej, skoczni do skoku w dal i trójskoku, rzutni do pchnięcia kulą przy Szkole Podstawowej w Choroszczy”, i pochłonęła przeszło 2 mln zł. Gminie Choroszcz udało się pozyskać na ten cel dofinansowanie ze środków funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Sportowa Polska – Programu Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej – Edycja 2022, w wysokości 365 100,00 zł. Zdecydowanie większą część – bo ponad 1,6 mln zł samorząd wydał z własnych środków.

Do końca 2023 roku, niezagospodarowane dotąd tereny zielone przy SP Choroszcz przekształciliśmy w funkcjonalne przestrzenie sportowe i rekreacyjne – mówi Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Stworzyliśmy boiska do piłki nożnej, siatkowej – wylicza. Powstała też bieżnia, skocznia do skoku w dal i trójskoku, a także rzutnia do pchnięcia kulą – kontynuuje. Nowa, sportowa przestrzeń pozwala naszym uczniom rozwijać swoje umiejętności, jak też zapraszać do Choroszczy innych sportowców i organizować u nas większe zawody czy turnieje. Cieszymy się i zapraszamy – konkluduje burmistrz Wardziński.

Na sportowej modernizacji zyskali też mieszkańcy i inni użytkownicy, ponieważ wraz z kompleksem boisk, powstał dodatkowo chodnik, a także nowe miejsca parkingowe – bardzo w tym miejscu potrzebne.

Powrót na początek strony