Nowe siłownie i place zabaw w Gminie Choroszcz

Krupniki, Choroszcz, Klepacze, Ogrodniki – w tych miejscach są już elementy infrastruktury rekreacyjnej, niemniej, zgodnie ze złożonymi Mieszkańcom obietnicami, obecne miejsca rekreacji, zostaną uzupełnione o nowe elementy.

plac zabaw szkoła.jpg

W Krupnikach, do istniejącego placu zabaw, zgodnie z zapowiedzią daną przez burmistrza Choroszczy podczas otwarcia miejsca w lipca 2023 roku, dostawiony zostanie stojak na rowery – od frontu placu, a na tyłach – powstanie siłownia „pod chmurką”. Tam będzie można poćwiczyć na narciarzu biegowym, na ławce – wzmocnić mięśnie ud, będzie też możliwość powiosłowania, skorzystania z wahadła, twistera, jeźdźca, a także oddać się wyciskaniu ciężarów ze sztangą w leżeniu.

W choroszczańskich Ogrodnikach, obok wykonanego w ubiegłym roku placu zabaw, właśnie powstała siłownia zewnętrzna na trawie. Miłośnicy ćwiczeń cardio czy aktywności wytrzymałościowych na świeżym powietrzu, już mogą korzystać m.in. z: orbitreka, wioślarza, w wyciskaniu pomaga też wyciąg górny, prasa nożna, motyl na słupie, a także drążki, poręcze, czy poziome drabinki z uchwytami. To dla dorosłych. Zaś z myślą o dzieciach, również w Ogrodnikach powstał plac zabaw na trawie. Kolorowa przestrzeń zaprasza najmłodszych „sprężynową” huśtawką, bujaczkami w kształcie samochodu i rowerka, a w swe wnętrza zaprasza domek interaktywny.

Choroszczańskim Ogrodnikom nie ustępuje też Przedszkole Samorządowe im. Jana Pawła II w Choroszczy. Tam bowiem od dawna (co oczywiste), funkcjonuje kolorowy i atrakcyjny plac zabaw dla dzieci. Niemniej już w bieżącym roku, wraz z wiosną, ukończona została kolejna przestrzeń do rekreacji. Dzięki temu przedszkolaki zyskały nie tylko atrakcyjne huśtawki, ale też miejsce do odpoczynku, uprawiania sportu czy spokojnych, integracyjnych zabaw przy stole.

Place zabaw dla dzieci powstaną też przy Szkole Podstawowej im. H. Sieniewicza w Choroszczy oraz w Klepaczach za remizą miejscowej OSP. Przy SP Choroszcz, dzieci będą mogły pobawić się korzystając z zestawu zabawowego z linarium i zjeżdżalnią, a także do gimnastyki artystycznej i podciągania, pohuśtać się na huśtawkach: wagowej i łączonej, czy pokręcić się na karuzeli. Nowością jest potrójna tablica rysunkowa. Z kolei w Klepaczach, mali mieszkańcy skorzystają z poczwórnej huśtawki i huśtawki wagowej, koparki, bujaka, czy karuzeli. Oczywiście, każde z tych miejsc zostanie uzupełnione w urządzenia towarzyszące: ławki, kosze na śmieci, tablice informacyjna.

Wraz z letnią aurą, kiedy coraz częściej nasi mieszkańcy korzystają ze spacerów i zabaw na świeżym powietrzu, zgodnie z tym, co obiecywaliśmy, oferujemy im nowe elementy rekreacyjne – dorosłym: siłownie pod chmurką, a dzieciom – place zabaw – mówi burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Ogrodniki i Przedszkole w Choroszczy już w marcu br. zostały w te elementy uzupełnione, z kolei do lata z nowych infrastruktury rekreacyjnej skorzystają mieszkańcy Krupnik, Choroszczy i Klepacz – dodaje. A wszystko – atestowane i bezpieczne, by w pełni korzystać ze sportowych przyjemności – konkluduje włodarz gminy Choroszcz.

Powrót na początek strony