Nowe szlaki dla pieszych na terenie gminy Choroszcz

W Klepaczach, Porosłach-Kolonii, w Choroszczy i Dzikich – w tych miejscowościach mieszkańcy gminy Choroszcz zyskają nowe szlaki dla pieszych. Inwestycje będą kosztować łącznie blisko 2,1 mln zł, niemniej gminie Choroszcz udało się pozyskać dofinansowanie na ten cel z Rządowego programu Rozwoju Dróg, w łącznej kwocie blisko 1,7 mln zł. Inwestycje rozpoczęte wraz z wiosną br., mają szansę zostać oddane do użytku latem br.

Chodnik_ul. Wodociągowa_Klepacze.JPG

Budowa chodnika dla pieszych przy ul. Wodociągowej w Klepaczach wraz ze zjazdami, wpustami i przykanalikami, z progami zwalniającymi, jak również z budową wyniesionego skrzyżowania – pochłonie ponad 2 mln zł. Pozyskane przez Gminę Choroszcz dofinansowanie , to wartość blisko 800 tys. zł. Inwestycja powinna zostać oddana użytkownikom w czerwcu 2024 roku.

Również najpóźniej w czerwcu br. nowy szlak komunikacyjny zyskają piesi w Dzikich-Kolonii. Tam bowiem, za kwotę ponad 875 tys. zł (przy dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg o wartości blisko 650 tys. zł) przebiega „Remont chodnika przy drodze gminnej nr 106255B w m. Dzikie-Kolonia, Gmina Choroszcz”.

„Budowa chodnika przy drodze gminnej nr 106251B ul. Białostockiej w Choroszczy” – to z kolei realizacja obejmująca budowę chodnika, budowę i przebudowę drogi dla pieszych oraz rowerów, budowę i przebudowę zjazdów z tej drogi, wpustów z przykanalikami, przepustów oraz rowów przydrożnych oraz także wyniesionego przejścia dla pieszych wraz z przejazdem rowerowym, a także wykonania oświetlenia ulicznego. Całkowita wartość tej realizacji to blisko 450 tys. zł, pozyskane dofinansowanie z Rządowego Programu Rozwoju Dróg to ponad 250 tys. zł. Nowy chodnik wzdłuż ul. Białostockiej w Choroszczy zostanie oddany pieszym najpóźniej pod koniec lipca br.

Blisko 2 kilometry nowego chodnika zyskają też mieszkańcy Kolonii-Porosły. Istniejący obecnie stary chodnik, zbudowany jeszcze z płytek betonowych, zostanie rozebrany, a w jego miejsce pojawi się nowy – na nowej podbudowie oraz z nową nawierzchnią wykonaną z kostki brukowej. Całkowita wartość zadania wyniesie gminę Choroszcz blisko 530 tys. zł, przy czym tu również udało się pozyskać dofinansowanie na ten cel – z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg – w wysokości ponad 408 tys. zł. Piesi będą mogli korzystać z nowej infrastruktury najszybciej w lipcu br.

Cieszę się, że wraz z drogami, naszym mieszkańcom oddajemy również w użytkowanie szlaki piesze – mówi burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Nie tylko więc kierowcy, ale również spacerowicze zyskają nową, komfortową infrastrukturę, poprawiającą bezpieczeństwo i komfort życia – dodaje. To niezwykle potrzebne inwestycje w całej naszej gminie, która rozwija się zarówno na poziomie miasta, jak również na terenach podmiejskich czy też wiejskich. Wszędzie tam chcemy, by naszym mieszkańcom żyło się jak najlepiej – dodaje włodarz gminy Choroszcz.

Powrót na początek strony