Pielęgnacja – to podstawa

Niezależnie czy przychodzą w dziesiątkę, piętnastkę czy tylko we trójkę – choroszczańscy seniorzy dbają o przestrzeń, którą się opiekują. Tak jest ze Skwerem Seniorów zlokalizowanym przy Urzędzie Miejskim w Choroszczy. Pisaliśmy o tym nie raz – tym razem też z radością wspominamy: skwer jest w najlepszych możliwych rękach. To widać – wszak roślinność za troskliwą pielęgnację pięknie się odwdzięcza.

IMG_0347.jpg

„Pielęgnacja – to podstawa” – takie słowa usłyszeliśmy od trzech seniorek z Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów nr 15 w Choroszczy, które w czwartek 4 lipca zakasały rękawy i ruszyły do pielenia zielonej przestrzeni przy magistracie w Choroszczy. Pracy nie było dużo, ponieważ skwer, zadbany, jest sukcesywnie pielęgnowany przez członków koła. A pielenie, grabienie, spulchnianie ziemi, usuwanie niepotrzebnych chwastów, a na koniec – podlewanie tej niewielkiej, a jakże kolorowej przestrzeni, wyjątkowo jej służy. A ona, w zwielokrotniony sposób odwdzięcza się całą feerią barw: fioletów, żółci, czerwieni i bieli, a gdzieniegdzie też fuksji i różu: goździków, naparstnic, różaneczników, dzielżanów, liatr, jeżówek, hortensji, żonkili, liliowców, cisów i berberysów. Każda roślinka kwitnie w czasie dla siebie najlepszym i w ten sposób Skwer Seniorów w okresie wiosenno-letnim cały czas jest kolorowy, żywy i prawdziwie cieszy oko.

Zapraszamy wszystkich do tej przestrzeni – można zatrzymać się tu, przysiąść na ławeczce, odetchnąć i nacieszyć oko pięknym widokiem. Wszak pielęgnacja – to podstawa, prawda?

Powrót na początek strony