Pluszaki z Choroszczy trafiły do Naszpikowanych

Dziękujemy Państwu – wszystkim mieszkańcom Gminy Choroszcz – za tak hojne włączenie się w charytatywną akcję Fundacji Naszpikowani – „Zbiórka Pluszaków”. Kolorowe i miękkie zabawki w piątek 29 września trafiły do siedziby fundacji. Z kolei w niedzielę 1 października, podczas meczu Jagiellonia Białystok vs. Legia Warszawa, na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbędzie się finał akcji „Dorzuć Misie”. Wówczas choroszczańskie pluszaki, wraz z innymi zebranymi tysiącami zabawek, trafią na murawę stadionu, by w ten sposób zasilić konto fundacji i wesprzeć jej potrzebujących podopiecznych.

Choroszcz_pluszaki-dla-Naszpikowanych4.JPG

Ogromnie cieszę się, że Choroszcz po raz kolejny pokazała jak jest hojna i z jak otwartym sercem reaguje na wszelkie akcje charytatywne  – mówi Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Niezależnie czy jest to zbiórka plastikowych nakrętek, czy zbiórka złomu, czy teraz – zbiórka pluszaków, społeczność Gminy Choroszcz zawsze wspaniale wobec takich pomocowych działań rezonuje – dodaje włodarz Gminy Choroszcz. Jeszcze raz, w swoim imieniu, za choroszczańskie otwarte serca wszystkim mieszkańcom naszej Gminy, serdecznie dziękuję – konkluduje burmistrz Wardziński.

W ostatni tydzień września br. zaprosiliśmy wszystkich chętnych do jesiennego przeszukania zakamarków swoich domów, zajrzenia do odłożonych na tzw. później kartonów lub pudeł z nieużytecznymi już zabawkami, ponegocjowania w tej sprawie z dziećmi i wnukami, i przyniesienia do Urzędu Miejskiego w Choroszczy nieużywanych pluszowych zabawek. Nie miało znaczenia czy były to rzeczy nowe czy używane, małe czy duże – każda liczyła się tak samo.

Finał zbiórki pluszaków to akcja: „Dorzuć Misie”, w której może wziąć udział Każdy. Polega ona na tym, że:

  • należy przyjść na mecz Jagiellonii Białystok z Legią Warszawa w niedzielę 1.10.2023 (Stadion Miejski w Białymstoku),
  • przynieść ze sobą pluszaki (a jeśli ktoś nie będzie ich miał – skorzystać na miejsce ze zgromadzonych), i
  • po gwizdku kończącym 1. połowę meczu, wrzucić zabawki na murawę.

Wówczas fundacja STS (organizator akcji, sponsor Jagiellonii Białystok) za każdą pluszową zabawkę przekaże 5 zł na rzecz podopiecznych Fundacji Naszpikowani. Wszystkie pluszaki, które kibice rzucą na murawę, trafią do różnorodnych placówek na terenie całej Polski albo zostaną odpowiednio spożytkowane (w zależności od ich stanu).

Nasze choroszczańskie kartony, dzięki Państwa przeotwartym sercom, wspaniale się zapełniły!

Wskutek tego, moc kolorowych pluszaków mogliśmy z dumą przekazać na rzecz podopiecznym Fundacji Naszpikowani.

Gorąco dziękujemy za tak wspaniałe włączenie się w pluszową mądrą akcję!

Powrót na początek strony