Rozbudujemy żłobek w Choroszczy!

Żłobek Samorządowy nr 1 w Choroszczy zmieni się całkowicie! Czeka go szeroka i poważna rozbudowa. Zostanie zmodernizowana obecnie użytkowana część oraz powstanie blisko 300 m2 nowej, parterowej przestrzeni. Będzie to miejsce dla kolejnych 48 maluszków. Burmistrz Choroszczy Robert Wardziński wcześniej z Wojewodą Podlaskim Jackiem Brzozowskim podpisał porozumienie gwarantujące wsparcie w tej sprawie, we wtorek 15 maja – umowę z wykonawcą. Dorosłym, w słonecznych przestrzeniach żłobka, towarzyszyły też dzieci.

DSC_0015_00001.jpg

„Rozbudowa Żłobka Samorządowego Nr 1 w Choroszczy” – to nazwa zadania, w ramach którego Gmina Choroszcz wybuduje nowe, parterowe skrzydło żłobka o powierzchni blisko 300 m2, wykona też m.in.: przebudowę istniejącego i budowę nowego układu komunikacyjnego żłobka wraz z budową rampy podjazdowej dla osób niepełnosprawnych, instalacje wewnętrzne i zewnętrzne: sanitarną, wodną, centralnego ogrzewania, wentylacyjną i elektryczną. Powstanie też plac zabaw, nasadzenia i miejsca postojowe dla aut. Obecny żłobek znacząco powiększy się, gdyż po rozbudowie, przyjmie dodatkowych 48 pociech.

Rozbudowa żłobka samorządowego to kolejna inwestycja budowlana, ale przede wszystkim to inwestycja w oświatę – mówi burmistrz Choroszczy Robert Wardziński. Jest ona potrzebna, ponieważ nasza gmina rozrasta się: mamy nowych mieszkańców, są to często rodziny z dziećmi, zatem nowe miejsca w żłobach, przedszkolach czy szkołach – są bezwzględnie konieczne – dodaje. Zatem nowe inwestycje w naszej Gminie – to naturalna kolej rzeczy wynikająca z pozytywnych zmian, jakie na naszym terenie następują – konkluduje włodarz gminy Choroszcz.

Na inwestycję Gmina Choroszcz przeznaczyła pond 2,7 mln zł i kwota ta, w założeniach ma pokryć zarówno, budowę obiektu jak i jego wyposażenie i funkcjonowanie; znaczną część inwestycji wesprze Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Powrót na początek strony