Sezon BiKeRa 2021 w Choroszczy – otwarty!

Od czwartku 1 kwietnia do dyspozycji cyklistów w Choroszczy przygotowane są dwie stacje rowerów miejskich: na Rynku 11 Listopada oraz pl. dr. Zygmunta Brodowicza. Tym samym BiKeR – Białostocka Komunikacja Rowerowa – po raz szósty powraca do naszej gminy, dając możliwość poruszania się jednośladami po jej ternie, jak również poza nią.

Ilustracja do artykułu IMG_3866.JPG

Miłośnicy rowerów z Gminy Choroszcz w całym systemie mają do dyspozycji łącznie 58 stacji (54 stacje w Białymstoku i dwie stacje w Choroszczy oraz w Kleosinie; zobacz Mapę stacji), co przekłada się na 574 rowery standardowe, w tym 50 rowerów z fotelikami dla dzieci, 10 rowerów – tandemów i 20 rowerów dziecięcych.

Wypożyczenie roweru możliwe jest za pomocą aplikacji mobilnej oraz karty zbliżeniowej (np. miejskiej, bankomatowej).

Przypominamy, że na stacjach BiKeRa, tak jak w poprzednim sezonie, nie ma urządzeń dokujących, do których do tej pory wsuwało się rower. Teraz zamknięcie roweru przy zwrocie następuje przy pomocy „blokady O-lock”, która jest umiejscowiona na tylnym kole i w czasie jazdy pozostaje otwarta. Po zakończeniu jazdy, wystarczy zablokować zamek O-Lock; w ten sposób – po zamknięciu blokady – rower „zwróci się automatycznie”.

Podobnie jak w ubiegłym sezonie, obecnie także jednoślady można oddawać na wszystkich stacjach BiKeRa oraz – za dodatkową opłatą w wysokości 10 zł – poza stacjami rowerowymi, jednak w granicach strefy (zobacz Strefy dozwolone).

Jeśli chcemy pozostawiać rower w dowolnym miejscu strefy poza stacją, pamiętajmy, aby pozostawić jednoślad w miejscu ogólnodostępnym i zwróćmy uwagę, nie zagrażał on innym użytkownikom drogi: nie blokował przejścia ani przejazdu. Jeśli natomiast wypożyczymy rower pozostawiony poza stacją, a zwrócimy go na stacji – za taką operację Nextbike (firma obsługująca system BiKeR) doładuje nasze konto dodatkowymi 2 zł.

Instrukcje dotyczące wypożyczenia i zwrotu BiKeRów są dostępne na stacjach, na każdym rowerze oraz na stronie internetowej: https://bikerbialystok.pl/.

Bezpłatnie możemy korzystać z BiKeRów przez pierwsze 25 minut wypożyczenia. Za przejażdżkę nieprzekraczającą godziny – zapłacimy 1 zł, za pełną drugą godzinę – 3 zł, za każdą kolejną – 5 zł.

Życzymy przyjemnego i bezpiecznego korzystania z BiKeRów w Gminie Choroszcz!

Powrót na początek strony