System iPFRON+ – szkolenie

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych stale poszukuje rozwiązań w zakresie nowoczesnych systemów informatycznych. Ostatnim sztandarowym przedsięwzięciem jest „Uniwersalna platforma do projektowania i realizacji programów wsparcia ON – System iPFRON+”. W związku z tym PFRON zaprasza na szkolenie z nowego systemu iPFRON+

ipfron.png

System iPFRON+ umożliwia składanie wniosków aplikacyjnych i rozliczanie środków w ramach wszystkich obecnych oraz przyszłych Programów Wsparcia PFRON, realizowanych bezpośrednio przez Fundusz. Przy czym w pełni elektroniczna obsługa spraw to nie wszystko: iPFRON+ to pierwszy system PFRON, który umożliwi Beneficjentom dostęp do spersonalizowanych danych dotyczących udzielanej im pomocy, ocenę jakości otrzymanego wsparcia oraz zgłoszenia akcesu do projektów finansowanych ze środków PFRON.

System tworzony jest z naciskiem na dostępność dla szerokiego grona użytkowników – dostępność rozumianą znacznie szerzej, niż tylko zgodność z zaleceniami WCAG 2.1, ale jako wsparcie najnowszych narzędzi, takich jak: dyktowanie treści wniosków, wsparcie wirtualnego asystenta czy rozbudowana pomoc kontekstowa. Wreszcie dostępność rozumianą jako przemyślane i szeroko konsultowany interfejs graficzny.

W bieżącym roku sukcesywnie uruchamiane będą nabory wniosków w poszczególnych programach wsparcia. Konkurs o zlecenie realizacji zadań organizacjom pozarządowym także odbędzie się z wykorzystaniem nowego systemu. Zobacz: rejestracja w systemie iPFRON+ na YouTube.

Zanim to jednak nastąpi, PEFRON zachęca do udziału w szkoleniach:

Na szkolenia PFRON zaprasza wszystkie osoby, które zawodowo działają na rzecz osób niepełnosprawnych. Udział w szkoleniu pozwoli na zapoznanie się ze sposobem pracy w systemie. Będzie okazją do poznania funkcjonalności nowego narzędzia i swobodnego poruszania się po nim, a co za tym idzie, szybkiego składania wniosków o dofinansowanie z PFRON.

Żeby zapisać się na szkolenie, wystarczy kliknąć w link i wypełnić formularz: Szkolenie, zakwaterowanie i wyżywienie są bezpłatne, uczestnik pokrywa jedynie koszty dojazdu.

Szkolenie stacjonarne w Białymstoku: 28.02-01.03.2023 Białystok szkolenie stacjonarne – iPfron+

Do Państwa dyspozycji pozostają także szkolenia internetowe:

09-10.02.2023 szkolenie online – iPfron+

16-17.02.2023 szkolenie online – iPfron+

23-24.02.2023 szkolenie online – iPfron+

Szkolenia realizowane są w ramach projektu „Uniwersalna platforma do projektowania i realizacji programów wsparcia ON wraz ze zintegrowanym modułem analitycznym – System iPFRON+” w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020, Oś Priorytetowa 2 „E-administracja i otwarty rząd”, Działanie 2.1 „Wysoka dostępność i jakość e-usług publicznych”.

W przypadku pytań, prosimy o kontakt: szkoleniaipfronplus@pfron.org.pl lub 532 727 025 lub: Strona główna – iPfron+

PEFRON_2023_logówki.png

Powrót na początek strony