Uniwersytet Sukcesu dla kobiet

Fundacja Digital University informuje, iż rozpoczęła rekrutację do VI edycji programu stypendialnego Uniwersytet Sukcesu, który został stworzony z myślą o wspieraniu młodych kobiet w wieku 18-25 lat, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, marzących o zdobyciu perspektywicznego zawodu. To największa w Polsce całoroczna inicjatywa, która wyposaża młode kobiety w kompetencje przyszłości, które dają im przewagę na rynku pracy. Rekrutacja trwa do 14 maja br.

niwersytet SUkcesu_.png

Fundacja Digital University jest organizatorem programu. Działa od 2014 roku. Jej misją jest wyrównywanie szans w środowiskach nieuprzywilejowanych, poprzez edukację w zakresie nowych technologii oraz kompetencji i zawodów przyszłości.

Celem programu Uniwersytet Sukcesu jest wyposażenie uczestniczek w praktyczne umiejętności, które są niezbędne na dynamicznie zmieniającym się rynku pracy. Program skupia się na kompleksowym rozwoju, zarówno w obszarze technicznym, jak i miękkich umiejętności, przygotowując uczestniczki do wyzwań współczesnego świata technologii. 

Program Uniwersytet Sukcesu skierowany jest do młodych kobiet znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej/materialnej, która uniemożliwia studiowanie lub branie udziału w płatnych kursach specjalistycznych.  Trudna sytuacja osobista to szerokie pojęcie, które może zawierać doświadczenia związane z przemocą domową, dyskryminacją, problemami zdrowotnymi, czy też trudnościami w dostępie do edukacji lub zatrudnienia. Rozumiejąc, że „trudna sytuacja” może mieć wiele obliczy, każda z sytuacji będzie rozpatrywana z najwyższą starannością i indywidualnym podejściem. 

Uczestniczki programu otrzymają bezpłatnie: 

- mentoring 1 na 1: indywidualne sesje z doświadczonymi ekspertami i ekspertami, mające na celu rozwijanie umiejętności i kompetencji kluczowych na rynku pracy oraz zdobycie pierwszej pracy w wymarzonym zawodzie;

- doradztwo HR 1 na 1: wsparcie w przygotowaniu CV, symulacje rozmów kwalifikacyjnych, tworzenie profesjonalnego profilu na platformie LinkedIn oraz dostęp do profesjonalnych porad dotyczących procesu rekrutacyjnego od ekspertów i ekspertek HR;

- kursy IT: kilkumiesięczne specjalistyczne kursy z zakresu analizy danych, testowania oprogramowania, sztucznej inteligencji lub zarządzania projektami, poświadczone certyfikatami renomowanych instytucji szkoleniowych;

- wakacyjny camp i warsztaty: intensywne warsztaty grupowe rozwijające umiejętności miękkie oraz cykl szkoleń i spotkań inspiracyjnych odbywających się przez cały rok;

- test osobowości Lumina Spark z profesjonalnym omówieniem wyników, pomagający uczestniczkom zrozumieć swoje mocne strony i obszary do rozwoju.

W VI edycji programu organizatorzy kładą szczególny nacisk na praktyczne zastosowanie sztucznej inteligencji, mając na celu nie tylko przekazanie teoretycznej wiedzy, ale przede wszystkim wyposażenie uczestniczek w konkretne umiejętności i kompetencje, które dadzą im przewagę na rynku pracy. 

Rekrutacja do programu trwa do 14 maja 2024 r. i odbywa się w sposób ciągły,
co umożliwia szybkie rozpatrzenie aplikacji i dostosowanie się do indywidualnych potrzeb kandydatek.

Liczba miejsc w programie jest ograniczona.

Więcej o programie i procesie aplikacyjnym, znajduje się na stronie internetowej: https://uniwersytetsukcesu.com/

Bieżące informacje publikowane są też w social mediach:
- Facebook:
Uniwersytet Sukcesu & Fundacja Digital University
- Instagram: @uniwersytetsukcesu & @fundacjadigitaluniversity 
- LinkedIn: Digital University 

W przypadku jakichkolwiek pytań, można skontaktować się z Aleksandrą Olewińską:
Project Manager
Fundacja Digital University
WeWork Europejski, ul. Krakowskie Przedmieście 13, 00-071 Warszawa,
aleksandra.olewinska@digitaluniversity.pl
www.fundacja.digitaluniversity.pl

Powrót na początek strony