Posadź z nami drzewa – zapraszamy!

Z przyjemnością informujemy, iż Gmina Choroszcz finalizuje realizację projektu Budżetu Obywatelskiego Miasta Choroszcz pn. „100 drzew na 100-lecie Niepodległości Choroszczy”. Dokładnie w Międzynarodowy Dzień Ziemi – 22 kwietnia 2022 roku o godz. 12.00 obsadzimy jedną z nowszych arterii w Choroszczy – ulicę Adama Mickiewicza. Zapraszamy wszystkich mieszkańców bardzo serdecznie, by wspólnie uczestniczyć w tej akcji. Zapraszamy!

Posadź z nami drzewa_banner.png

Projektu Budżetu Obywatelskiego Miasta Choroszcz pn. „100 drzew na 100-lecie Niepodległości Choroszczy” był zaplanowany na rok 2020, jednak ze względu na pandemię, która pod znakiem zapytania postawiła, z jednej strony – finanse wielu instytucji, w tym podmiotów publicznych, a także ze względu na obowiązujące obostrzenia sanitarne, działania musiały być przełożone. Nie bez znaczenia były też warunki pogodowe, wszak nasadzeń zielonych nie prowadzi się przez cały rok. Obecnie jest na to doskonała okazja i pora.

Dlatego wszystkich zainteresowanych
 – mieszkańców Gminy Choroszcz, miłośników roślin
zapraszamy serdecznie,
by dokładnie w Międzynarodowy Dzień Ziemi
22 kwietnia 2022 roku o godz. 12.00
uczestniczyć we wspólnej akcji nasadzeń

– wzdłuż ulicy Adama Mickiewicza w Choroszczy

Realizacja nasadzeń drzew w mieście Choroszcz będzie przebiegać etapowo: zaczynamy od jednej z najnowszych arterii miasta Choroszcz – ulicy Adami Mickiewicza, na której wyrośnie piękny szpaler klonów. Będzie on ciągnął się na długości od ul. Powstania Styczniowego do ulicy K.K. Baczyńskiego. Wierzymy, że drzewa się przyjmą i będą cieszyć mieszkańców, jak również przyjezdnych, wszak ulicą A. Mickiewicza wjeżdżamy do Choroszczy od strony tzw. serwisówki. Jest to szlak chętnie uczęszczany przez użytkowników posesji znajdujących się przy ulicy, jak i innych kierowców.

W kolejnych etapach wykonamy nasadzenia na pl. dr. Z. Brodowicza – przy obecnie istniejącym krzyżu, tuz obok tablicy upamiętniającej siedzibę dawnej krichy w Choroszczy – jest to również miejsce ważne w Choroszczy w tym sensie, że wita ono wjeżdżających do Choroszczy – tu rozpoczyna się zwarta zabudowa miasteczka, tu też znajduje się jeden z głównych placów – miejskich serc Choroszczy – plac dr. Zygmunta Brodowicza. Krzyż jest też miejscem, o które dbają mieszkańcy, zapalając tu znicze i składając kwiaty. Nasadzenia, zgodnie ze wskazaniami mieszkańców, znajdą się także przy terenie rekreacyjnym „Kominowe Bajoro”, na placu zabaw przy blokach ul. Powstania Styczniowego choroszczańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, a także przy placu zabaw Żłobka Samorządowego w Choroszczy. O realizacji kolejnych etapów nasadzeń – będziemy mieszańców na bieżąco informować.

Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkich Państwa, by wspólnie z nami uczestniczyć w tych zielonych wydarzeniach. Dzięki nim Choroszcz z pewnością będzie piękniejsza i bardziej przyjazna zarówno mieszkańcom, jak i gościom!

Fot. www.pixaby.com

Powrót na początek strony