Złote Gody w Gminie Choroszcz

50 lat temu, wypowiadając sakramentalne „Tak”, z ufnością przyrzekali sobie dzielić razem dobre i złe chwile. A w środę 27 marca przyjęli zaproszenie Gminy Choroszcz, by wspólnie, w uroczystej i podniosłej atmosferze, choć przez chwilę, przeżyć ten moment ponownie. Podczas uroczystości Złotych Godów w 2024 roku w Choroszczy, obecnych było blisko 70 par małżeńskich. Wszyscy razem, pięknie ubrani, wciąż trzymający się za ręce (choćby ukradkiem) i pomagający sobie nawzajem. Współuczestniczenie w tym wydarzeniu – również dla organizatorów było cennym przeżyciem.

DSC_0058_00001.jpg

Dokładnie w samo południe w środę 27 marca blisko 70 par małżeńskich z terenu Gminy Choroszcz przybyło do auli Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, by uczestniczyć w Jubileuszu Złotych Godów. Całość rozpoczęła oraz muzyczną klamrą spięła – również choroszczanka – Pani Maria Wiśniewolska, która na tę okoliczność przygotowała program muzyczny z dawnymi szlagierami estrady.

Następnie, dostojni Jubilaci Złotych Godów z rąk burmistrza Choroszczy Roberta Wardzińskiego odebrali medale, powinszowania, a także kwiaty i upominek książkowy. Rodziny bardzo chętnie wykonywały sobie pamiątkowe zdjęcia – zarówno w samej auli, jak również – w specjalnie do tego celu przygotowanej przestrzeni – na ściance z radosnymi, wiosennymi motywami.

Piękny Jubileusz Złotych Godów – to zawsze podniosła chwila. Wszak 50 lat wspólnego małżeńskiego życia to piękne świadectwo tego, czym jest istota małżeństwa, oparta na zrozumieniu oraz wspólnym, zgodnym i rodzinnym życiu. Z ogromnym podziwem i szacunkiem patrzymy na pary małżeńskie z takim stażem, ponieważ ta postawa jest wspaniałym wzorem oraz pięknym przykładem dla młodych pokoleń.

Dostojnym Jubilatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy przeżycia tak pięknej, wspólnej drogi życia i ofiarnej miłości. Gorąco życzymy: niech kolejne wspólne lata upłyną w szczęściu, zdrowiu i wszelkiej pomyślności.

Powrót na początek strony