Warsztaty z makramy w Choroszczy

Dzięki uprzejmości Podlaskiego Instytutu Kultury, Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy serdecznie zaprasza uczestników w wieku 16-25 lat na bezpłatne warsztaty z makramy. Ciekawe zajęcia odbywają się w ramach programu „Bardzo Młoda Kultura”, realizowanego wspólnie z Narodowym Centrum Kultury w województwie podlaskim.

Makrama_banner.png

Warsztaty z makramy odbędą się pod okiem instruktorki – Krystyny Kunickiej we wtorek 10 października o g. 16:00 w murach Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy.

Na warsztaty obowiązują zapisy (do 5.10) pod nr. tel.: 85 719 14 31.

Zapraszamy bardzo serdecznie!

Więcej o makramie: makrama to technika tworzenia dekoracji i biżuterii, która szturmem zdobywa serca architektów wnętrz, projektantów i rękodzielników. To artystyczne wiązanie sznurków bez użycia igieł, drutów lub szydełka i tworzenie w ten sposób unikatowych kompozycji do wnętrz, także o charakterze użytkowym.

Krystyna Kunicka – jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu i Wydziału Wychowania Plastycznego Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu (dyplom z malarstwa w 1989 r.). Członkini Związku Polskich Artystów Plastyków Polska Sztuka Użytkowa. Obecnie pracuje jako kierowniczka Działu Sztuk Plastycznych Podlaskiego Instytutu Kultury w Białymstoku. Realizatorka, pomysłodawczyni i koordynatorka wielu projektów z zakresu plastyki i animacji kulturalnej oraz kultywujących tradycje rękodzieła ludowego. Uczestniczka Interdyscyplinarnych Warsztatów organizowanych przez Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie, Grupę Partner. Ma doświadczenie w pracy pedagogicznej w szkole, gdzie pracowała jako nauczycielka plastyki, rękodzieła. Prowadziła i organizowała różnorodne kursy dla instruktorów i nauczycieli z zakresu plastyki i sztuki ludowej. Organizowała wystawy upowszechniające sztukę profesjonalną, amatorską i ludową. Brała udział w tworzeniu i pracowała w Zarządzie Stowarzyszenia Twórców i Animatorów Kultury w Białymstoku. Prowadziła zajęcia z zakresu rękodzieła i plastyki na dwuletnim Kursie Instruktorskim Arteterapia – specjalizacja plastyczna oraz na Instruktorskim Kursie Kwalifikacyjnym z dziedziny arteterapii i socjoterapii.

Makramy_plakat.png

Powrót na początek strony